podróżne niezbędniki przetrwania
Gadżety Lifestyle Mężczyzna

Męska rzecz dla kobiet? Podróżne niezbędniki przetrwania

Share On Facebook

Jeśli lubisz wyprawy w góry, nad jezioro czy w las, nie zapominaj o niezbędnikach przetrwania. To nie survival, to po prostu ułatwienie sobie wypoczynku.

Kobiety coraz częściej podkradają rzeczy swoim facetom. Już nie tylko koszulka, bluza czy akcesoria do golenia ciała. W ich ręce wpadają również gadżety elektroniczne a nawet niezbędniki przetrwania. Po co kobietom takie przedmioty?

Mężczyźni lubią otaczać się gadżetami różnej maści, od tych elektronicznych, po oczywiście manualne typu niezbędniki. Mimo że na czas zakupu nie koniecznie znajdują swoje zastosowanie, kiedyś z pewnością się przydadzą. Kobiety również lubią gadżety, szczególnie te kupione przez swoich partnerów. Nawet, jeśli zarzekały się, że to nie będzie potrzebne i tak częściej z nich korzystają – inaczej nazywa się to nabyciem własności przez zawłaszczenie 😉

Podróżne niezbędniki przetrwania w rękach kobiet

Powoli kończy się etap plażowania na rzecz trekingu. Oczywiście amatorzy słonecznych kąpieli zawsze znajdą odpowiedni moment i miejsce, aby skorzystać z promieni słonecznych – sprawdź jak się przygotować na opalanie. Niektórzy nad morze, jeziora czy kąpieliska lubią wybierać się nawet aż do końca kalendarzowego lata (22 września), jednak w tym czasie niezaprzeczalnie królują góry, doliny i w tym wszystkim właśnie treking lub innego typu wyprawy terenowe.

Wyprawy w góry, do lasu czy jakikolwiek camping wiąże się z odpowiednim przygotowaniem. O ile plaża wymaga od nas jedynie plażowego ręcznika, odpowiedniego stroju (lub bez) i olejków z filtrem UV, o tyle góry i lasy to inna para kaloszy, nawet jeśli nocujemy w hotelach czy prywatnych kwaterach, domkach letniskowych warto mieć przy sobie akcesoria, które ułatwią nam podróż i przetrwanie w nieco trudniejszych warunkach.

Pierwszym niezbędnikiem przetrwania, który kobieta z chęcią podbierze swojemu partnerowi jest… powerbank. Mimo wszystko dobrze mieć przy sobie zapas jakiejkolwiek energii, gdy wyczerpie się nam akumulator w telefonie. Nigdy nie wiesz, co Cię spotka na szlaku czy w terenie i kiedy będziesz potrzebował sprawnego smartfona.

podróżne niezbędniki przetrwania powerbank

źródło: allegro.pl

Kompaktowy nóż, scyzoryk czy spork? Wszystkie te rzeczy przydadzą się w podróży. Nie zawsze mamy dostęp do sztućców – nawet na kwaterach – a tym bardziej otwieraczy do wina, piwa czy innych kapslowanych napojów. Taki niezbędnik przetrwania posiada wiele ważnych elementów, które pomogą otworzyć butelkę, konserwę, posmarować kanapkę masłem, ukroić kawałek kiełbasy czy pomieszać herbatę w kubku. W oczach swojej kobiety będziesz prawdziwym survivalowcem.

podróżne niezbędniki przetrwania

źródło: military-zone.pl

Sporki, czyli inaczej łyżko-widelco-noże, to nieodzowny element każdej podróży, warto mieć przy sobie taką rzecz. Przydaje się i na festiwalach muzycznych, pod namiotem, na campingu i w schroniskach górskich. Obecnie tego typu niezbędniki nie muszą kojarzyć się siermiężnymi wojskowymi akcesoriami. Mogą wyglądać naprawdę przyzwoicie i cieszyć designerskimi kształtami, zachowując swoje podstawowe funkcje – są lekkie, kompaktowe i funkcjonalne.

podróżne niezbędniki przetrwania

źródło: sport-shop.pl

podróżne niezbędniki przetrwania spork

źródło: skalnik.pl

Termos to nie przeżytek. Dobrej jakości termosy mogą nam służyć przez wiele lat. Która kobieta nie chciałaby napić się ciepłej herbaty czy kawy po kilku kilometrach drogi w górskim lesie? Latarka czołówka, menażka a może jeszcze coś innego? Planując podróże w stylu survivalowym, pod chmurkę lub wymagającą nieco więcej aktywności niż siedzenie na plaży, warto zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria i podróżne niezbędniki przetrwania. Z pewnością jest wiele innych, ciekawych gadżetów idealnych do podróżowania, które Wasze kobiety z chęcią Wam podbierają…

Zdjęcie główne: 123RF

Przeczytaj również: Urban detox, czyli odpocznij od miasta