Najlepszy sposób na detoksykację organizmu? Terapia olejami zyskuje na popularności. Wykorzystuje się ją szczególnie przy płukaniu ust i zębów. Sprawdź dlaczego.
To bardzo stara metoda medycyny naturalnej, której przypisuje się wiele właściwości leczniczych. Przez lata pomijana jako „dziwaczne” zjawisko medycyny niekonwencjonalnej, dziś znów zyskuje na znaczeniu. Dlaczego płukanie olejami jest tak wartościowe dla naszego organizmu?
Tak zwane „ssanie oleju” było wykorzystywane już w starożytności, swoje korzenie ma w Ajurwedzie – starożytnej medycynie Indii. Sądzi się, że proces płukania olejami jest w stanie wyleczyć nawet 30 różnych schorzeń. Nie tylko przyspiesza regenerację organizmu, ale i zapobiega infekcjom, nieprzyjemnemu zapachowi z ust, astmie, cukrzycy, chorobom niedokrwienia serca czy powstawaniu wrzodów żołądka.
Płukanie ust olejami może zapobiec wielu chorobom
Udowodniono, że poważne choroby mogą zacząć się od niekorzystnych infekcji jamy ustnej. To, że nie możesz się pozbyć przykrego zapachu z ust może być początkiem groźnych dla Ciebie chorób. Wypróbuj płukanie ust olejami. Infekcje i choroby dziąseł czy zębów mogą powodować różne choroby – od zakażeń układu pokarmowego, przez infekcje płuc po dolegliwości wątroby, jelit i nerek.
Jeśli masz problemy ze stawami i bólami pleców, płukanie jamy ustnej naturalnymi olejami może Ci pomóc w walce z artretyzmem lub problemami z kręgosłupem. Pamiętaj, że tego typu bóle mogą być powodem chorób narządów wewnętrznych nie tylko samych stawów czy kości. Naturalne oleje pozwolą zwalczyć przyczyny tych dolegliwości.
Jakie efekty może przynieść płukanie ust olejami?
Przede wszystkim pozbywasz się z organizmu metali ciężkich. Korzystnie wpływa na układ oddechowy – pomaga przy zapaleniu zatok, płuc czy oskrzeli. Na układ moczowo-płciowy – skutecznie niweluje hemoroidy, zapalenia odbytu czy zatwardzenia. Sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu nerek. Dzięki płukaniu czujesz większą witalność organizmu i lekkość, głównie przez to, że oleje wyciągają szkodliwe związki, zarazki i inne niekorzystne mikroorganizmy, które kumulują się w jamie ustnej.
Należy jednak pamiętać, że oleje to nie lekarstwo na całe zło. Jest to niekonwencjonalna metoda, która pomoże w zapobieganiu różnych chorób, ale nie leczą jak tradycyjne środki. Podczas płukania jamy ustnej oleje mogą wyciągnąć z tkanek dziąseł, z podniebienia czy z pomiędzy zębów bakterie, które pozostawione mogą zainfekować cały organizm. Z pewnością dzięki płukaniu poprawisz stan dziąseł, wybielisz zęby i pozbędziesz się nieświeżego oddechu.
W jaki sposób i jakich olejów używać do płukania?
Do płukania można użyć prawie każdego naturalnego oleju roślinnego, bogatego w nienasycone kwasy tłuszczowe, mikroelementy, witaminy czy tymochinon, m.in. kokosowy, rzepakowy, słonecznikowy, z pestek malin, oliwa z oliwy, lniany, z czarnuszki… możliwości jest od groma.
Aby wykonać terapię wystarczy pełną łyżkę naturalnego oleju pozostawić w jamie ustnej. Trzeba nieustannie ssać go w ustach, aby wymieszał się ze śliną. Należy to robić przez ok. 20 minut. Dobrze jeśli ssanie wykonujemy w taki sposób, aby olej „wędrował” po całej jamie ustnej i pomiędzy zębami. Tylko w ten sposób pozbędziemy się bakterii. Najlepiej terapię przeprowadzać rano na pusty żołądek lub 4 godziny po ostatnim posiłku. Trzeba pamiętać, aby nie połykać oleju, w ten sposób dostarczysz do wnętrza organizmu wypłukane z ust bakterie.
Zdjęcia: 123RF