Kobieta Pięlegnacja Trendy

Kolorowe tatuaże – hit czy kit?

Share On Facebook

Kolorowe ubrania, włosy, biżuteria, makijaż. Lato sprzyja odważnym barwom, krojom i… decyzjom! Jedną z nich może okazać się trwała ozdoba ciała, czyli tatuaż. A coraz modniejsze stają się te kolorowe, ale czy słusznie?

Z gustem się nie dyskutuje, a ciało bez wątpienia jest świątynią dla duszy. Jednak to w jaki sposób o nie dbamy jest kwestią indywidualną. Jedni wolą zachować jego nieskazitelność, a inni skłaniają się ku śmielszym rozwiązaniom i wyróżnieniom. Kolorowe tatuaże zyskują zainteresowanie coraz większego grona. Niekiedy pokrywają nieestetyczne blizny, a innym razem stanowią pamiątkę danego wydarzenia, czy też osoby. Powstają też bez specjalnego powodu, tylko ze względów estetycznych. Jedno jest pewne – zostają z człowiekiem na całe życie, więc ta decyzja powinna być dobrze przemyślana.

Ingerencja w ciało wiąże się z niemałym ryzykiem, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnego tatuażysty. Zabieg bywa bolesny, a tuż po nim o ranę należy w odpowiedni sposób dbać. Według Państwowej Agencji Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych pewna część barwników używanych do tatuowania jest szkodliwa dla zdrowia. Wiele z nich zawiera aliminium, kobalt, nikiel i żelazo, więc mogą powodować nawet raka! Dlatego warto zrobić dokładny wywiad z tatuażystą i uzyskać szczegółowe informacje na temat materiałów, których używa w swojej pracy.

Znana youtuberka, Red Lipstick Monster, jest wielbicielką tatuaży. Jej fani interesują się tą częścią jej życia, dlatego postanowiła odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. W nagraniu są poruszone bardzo istotne kwestie dotyczące tatuowania ciała, dlatego warto go obejrzeć, zwłaszcza, gdy planuje się wizytę w salonie tatuażu.

Jeśli jesteś zainteresowana kolorowymi tatuażami, ale jeszcze nie masz wybranego wzoru, obejrzyj poniższe zdjęcia. Może to właśnie stąd zaczerpniesz inspirację?

A Wam podobają się kolorowe tatuaże? Co o nich sądzicie?

 

 

Klaudia Woźniak
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Żywo zainteresowana pielęgnacją włosów i ciała, podróżami, makijażem, jeździectwem oraz dobrą literaturą. >>>Czytaj więcej artykułów autorki<<<