Dieta Mężczyzna Suplementy

Siła mięśni. Jakie produkty i suplementy?

Share On Facebook

Jakie produkty musisz jeść, aby zwiększyć siłę swoich mięśni? Przedstawiamy najpopularniejsze produkty żywieniowe oraz suplementy na masę mięśniową.

Jakie produkty i suplementy na masę mięśniową?

Mięso

To przede wszystkim źródło siły. Jeśli nie lubisz mięsa może zabraknąć Ci siły przy podnoszeniu ciężarów. Mięso ma w sobie żelazo i cynk, które z punktu widzenia rozbudowy masy mięśniowej są kluczowe. To również zawartość kreatyny, potrzebnej przy wzmożonej aktywności fizycznej.

Nie zapominaj o rybach, to również mięso. Dla osób korzystających z siłowni i pracujących nad masą mięśniową zaleca się jeść tuńczyka. To bogata w białka oraz kwasy tłuszczowe omega-3 ryba. Musisz znaleźć dla niej miejsce w swoim jadłospisie.

Mięso i suplementy na masę mięśniową
fot. 123RF

Jaja

Jajecznica jedynie z dwóch jajek? Zapomnij o takim śniadaniu. Im ich więcej, tym lepiej. Pamiętaj jednak, że najcenniejsze jest żółtko, które zawiera bogate zestawienie witamin B6, B12, D, E oraz cennych minerałów z żelazem i cynkiem na czele. Te składniki zawarte w jajku pomogą Ci zwiększyć napięcie mięśni a nawet spalić niekorzystny tłuszcz. 

Orzechy, migdały

Jedz jako przekąski w ciągu dnia. To podstawa energii i potrzebnych antyoksydantów. Szczególnie migdały, które zawierają bardzo potrzebną dla wzmożonej aktywności fizycznej witaminę E. Antyoksydanty zawarte w migdałach i orzechach zregenerują Twoje mięśnie po wytężonym wysiłku.

Orzechy i suplementy na masę mięśniową
fot. 123RF

Oleje roślinne

Nie musisz ich pić litrami, jednak zaleca się je dodawać do potraw, które spożywasz w ciągu dnia. Nawet łyżeczka oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia na dobranoc nie zaszkodzi organizmowi a tylko zregeneruje mięśnie, zapobiegając ich rozpadowi. Oliwa pomaga zwiększyć siłę mięśni i ich obwód.

Jogurt, serwatka

Nie może zabraknąć w Twojej diecie produktów bogatych w białko. Chudy biały ser, jogurty oraz serwatka, która naturalnie odtrąca się w produktach mlecznych są idealnym zestawieniem białek i węglowodanów sprzyjających wzrostowi masy mięśniowej.

Węglowodany

Węglowodany i suplementy na masę mięśniową
fot. 123RF

Bez nich nie będziesz miał energii, dlatego nie możesz zapomnieć o ziemniakach, kaszach, ryżu czy makaronie i produktach z pełnoziarnistych zbóż. Na piedestale powinny być również warzywa i owoce, które dostarczą mięśniom potrzebnych antyoksydantów i błonnika.

Odżywki i suplementy na masę mięśniową to dobry wybór?

Ćwiczysz intensywnie i nie korzystasz z suplementów? To błąd. Jeśli chcesz rozbudować swoje mięśnie musisz posiłkować się dobrej jakości suplementami i odżywkami ze sprawdzonego źródła. Nie tylko magnez czy witaminy z grupy B, ale odżywki bogate w białka i węglowodany to podstawa przy wzmożonej aktywności fizycznej. Suplementy na masę mięśniową przy odpowiednich ćwiczeniach dają dużo lepszy efekt.

Odżywki i suplementy na masę mięśniową
fot. 123RF

Suplementy również chronią mięśnie przed rozpadem. Bogate w aminokwasy przyspieszają budowę tkanek mięśniowych. Jednym z takich suplementów jest BCAA, który zawiera leucynę, izoleucynę i walinę. Te składniki pomogą usprawnić przebieg energetyczny i zregenerują organizm po wytężonym wysiłku.

Nie zapominaj oczywiście o wodzie, która nie tylko oczyszcza organizm ale i wspomaga jego prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli będziesz odwodniony, na nic Twój wysiłek w budowaniu mięśni.