Mężczyzna Pielęgnacja

Jak pozbyć się włosów z nosa i uszu?

Share On Facebook

Zadbany mężczyzna to nieowłosiony mężczyzna? Z pewnością w niektórych częściach ciała owłosienie może przybrać bardzo nieestetycznej formy. Jak sobie z tym poradzić?

Zbędne owłosienie często deprymuje bardziej kobiety niż mężczyzn. I bardzo często deprymuje kobiety, gdy takie zbędne owłosienie widzą lub odczuwają u swoich partnerów. Kobiety, jak wiemy, są bardzo wrażliwe, a wystające włosy z nosa i uszu napawają je niepokojem, a wręcz odstraszają. Zanim jednak zdecydujesz się na pogrom owłosienia z wymienionych części ciała, wiedz, że owłosienie jest mimo wszystko do czegoś potrzebne.

Włosy w nosie i uszach pełnią ważną rolę

Całkowite ich usunięcie może powodować nawet stany zapalne, a tego raczej chcemy uniknąć. Włosy w tych miejscach, to naturalna bariera ochronna, która zapobiega przedostawaniu się pyłów, kurzu i innych zanieczyszczeń dostępnych w powietrzu. Owszem, zbytnia długość włosów jest bardzo nieestetyczna, warto jednak być ostrożnym przy ich depilacji.

Aby usunąć zbyt długie włosy z nosa i uszu zaleca się używać profesjonalnych narzędzi. Wyrywanie włosów palcami do miłych widoków nie należy, raczej warto tego unikać. Można przez to również nabawić się nieprzyjemnych powikłań. Penseta pożyczona od partnerki, to także mało trafiony wybór. Przede wszystkim narażasz się na ból. Definitywnie odradzamy wyrywanie włosków.

Sposoby na włosy z nosa
fot. 123RF

Sposoby na włosy z nosa

Trymer to podstawa w pielęgnacji twarzy. Na rynku jest sporo tego typu sprzętu i z pewnością nie narażą Cię one na zbytnie straty finansowe. Obecnie wiele maszynek do włosów czy golarki elektryczne posiadają trymery, których również możesz użyć. Jednak wyłącznie profesjonalny trymer pozwoli skrócić włoski o pożądaną długość, a i jego używanie jest bardziej komfortowe. Czy trymer to idealny wybór? Trzeba pamiętać, że dosyć często podcinanie włoski szybko odrastają. Ten rytuał trzeba jednak często powtarzać, ale przecież nie jest on bolesny.

Pomyślałeś przez chwilę o metodzie laserowej? To również sposób, który może pozbawić Cię zbędnego owłosienia z nosa i uszu. Depilacja laserowa często usuwa takie włosy na stałe, ale jak już wyżej wspominaliśmy, włosy, nawet małe, chronią Twój organizm przed zanieczyszczonym powietrzem. Warto więc zachować umiar przy korzystaniu z metody laserowej.

Jeśli obawiasz się, że nawet specjalnym trymerem możesz zrobić sobie krzywdę w domu, odwiedź salon kosmetyczny lub fryzjera. Często u Barberów możesz doświadczyć tego typu zabiegów, wystarczy zwyczajnie poprosić fryzjera o skrócenie włosów w nosie i uszu. Z pewnością specjalista nie odmówi tej czynności a będziesz miał pewność, że jesteś w dobrych rękach.