makijaż ślubny dla pana młodego
Mężczyzna Pielęgnacja Trendy

Makijaż ślubny dla Pana Młodego. Ciekawostka czy konieczność?

Share On Facebook

Czy makijaż ślubny zarezerwowany jest tylko dla pań? Coraz większą popularnością cieszą się makijaże wykonywane na panach. Czy trend się utrzyma?

Ślub to jeden z najważniejszych dni w całym naszym życiu. Pieczołowicie przygotowany przez kilka miesięcy staje się wizytówką Pary Młodej. To w tym dniu mamy bawić się wyśmienicie, mają być emocje i wzruszenia, ma być uśmiech i życzliwość i w końcu mamy wyglądać piękniej niż kiedykolwiek.

Kobiety od dawna szykują się u kosmetyczek i makijażystek, aby dobrać odpowiedni make-up i wyglądać zjawiskowo. A co z mężczyznami? Czy elegancja i piękno Pana Młodego musi kończyć się wyłącznie na dobrze skrojonym garniturze, muszce i spinkach? Nie. Ostatnio coraz bardziej popularny staje się makijaż właśnie dla Pana Młodego.

Makijaż ślubny dla Pana Młodego, czy to normalne?

Owszem, jest to jak najbardziej normalne i poprawne. W końcu nie mamy na myśli doklejanie dłuższych rzęs, malowanie powiek czy nakładanie błyszczyku na usta. Chłop to chłop, powinien wyglądać jak mężczyzna. Jednak make-up dla Pana Młodego to zupełnie inna para kaloszy. Czym się różni od tego dla przyszłej żony?

makijaż ślubny dla pana młodego czy warto?

Każdy w dniu ślubu chce wyglądać idealnie. Mężczyzna również. Ale zdarza się, że jego skóra twarzy niestety nie jest w dobrej kondycji. Wiadomo, nieprzespane noce, jeżdżenie z teściem po hurtowniach, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Wstając rano w najważniejszym dniu można spodziewać się zaczerwienień, worków pod oczami a nawet trądziku. Delikatny make-up ma w tym pomóc i zakryć niedoskonałości.

Makijaż ślubny dla Pana Młodego to również dobre rozwiązanie przy zdjęciach. Często na fotografiach ślubnych widzimy piękną Pannę Młodą przy świecącym mężu. Nie dziwmy się, gdy na zdjęciach Pan Młody nie wygląda zachęcająco a fotograf musi więcej poświęcić godzin przy obróbce, za co skasuje dodatkowe pieniądze. Te pieniądze można wykorzystać na makijaż.

Co należy zrobić, aby makijaż dla mężczyzny był udany?

1. Wykonaj również makijaż próbny. Wiadomo, trzeba wiedzieć, czy pod jakąś warstwą pudru będziemy czuć się dobrze. Jeśli przyszła Panna Młoda rezerwuje sobie kosmetyczkę, warto zapytać czy nie wykonuje również makijażu dla mężczyzny. Można razem wybrać się na taki zabieg.

2. Warto baczniej przyjrzeć się pielęgnacji własnej skóry. Kremów dla mężczyzn jest obecnie wiele. Jest w czym wybierać. Kosmetyczka również doradzi, jaki produkt pasuje do rodzaju naszej skóry.

3. Trzeba być pozytywnie nastawionym. Jeśli mężczyzna pójdzie do kosmetyczki z przymusu, na zdjęciach będzie to widoczne i żaden makijaż tu w tym nie pomoże. Nastawienie jest w tym wypadku kluczowe.