HOT Kobieta Pięlegnacja

Najlepsze kremy z filtrem? Mamy to!

Share On Facebook

Dzięki opaleniźnie wyglądamy i czujemy się lepiej. Dlatego latem chętnie wystawiamy swoje ciało na słońce. Jednak może się to okazać bardzo niebezpieczne! Jak chronić się przed szkodliwym promieniowaniem?

Plaża, woda, słońce… Ach, wakacje, aż chce się żyć! Jednak w tym błogostanie często zapominamy o odpowiedniej ochronie, która jest bardzo ważna dla naszej skóry. Czym grozi nie stosowanie filtrów UV? Fotostarzeniem, oparzeniami słonecznymi i rumieniem, fotouczuleniami, podrażnieniami i przebarwieniami, a nawet nowotworami!

Jaki powinien być krem do opalania?

Dobry film UV powinien spełniać pewne funkcje, ale oprócz tego jego używanie powinno sprawiać nam przyjemność, w końcu nie stosujemy go za karę. W związku z tym, według nas, idealny krem do opalania musi:

  • być wydajny,

  • dostosowany do typu skóry i sytuacji,

  • być skuteczny,

  • przyjemnie pachnieć,

  • łatwo i szybko się aplikować,

  • nie być zbyt drogi,

  • mieć nieduże, mobilne opakowanie,

  • być łagodny i nie podrażniać.

Dobrze jest, gdy w swoim składzie posiada również składniki, które dodatkowo nawilżają i pielęgnują naszą skórę. Sprawdźcie nasz przegląd kremów z filtrem UV.

Kakaowe mleczko do opalania, SPF 30 bikini

Znalezione obrazy dla zapytania Kakaowe mleczko do opalania, SPF 30 bikini

Oprócz tego, że chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV, zmniejszając ryzyko wystąpienia poparzeń słonecznych, również pielęgnuje skórę. W składzie znajduje się kwas hialuronowy, witamina E i masło kakaowe, które wręcz wspomaga i poprawia opaleniznę. Producent zapewnia, że zmniejsza ryzyko powstania przebarwień i chroni skórę przed fotostarzeniem. Jest wodoodporny, sprawdzi się również na basenie.

Cena: około 18 zł.

Soraya balsam do opalania, SPF 20

Znalezione obrazy dla zapytania Soraya balsam do opalania, SPF 20

Kosmetyk przystępny cenowo, który zapewni średnią ochronę. Co prawda jest wodoodporny, ale lepiej zaaplikować go ponownie po chwili ochłody w wodzie. Jest polecany szczególnie przy jasnej karnacji. W swoim składzie zawiera algi morskie, które nawilżają i regenerują skórę, natomiast D-Panthenol i Alantoina złagodzą wszelkie podrażnienia. Ten filtr jest raczej zbyt niski przy plażowych wojażach, chyba że słońce jest umiarkowane.

Cena: około 22 zł.

Collistar Active Protection Sun Face Cream, SPF 50

Znalezione obrazy dla zapytania Vita Liberata, pHenomenal Long Lasting Tan Mousse

Krem do opalania twarzy i ciała, który jest wodoodporny i odpowiedni dla skóry wrażliwej. Zawiera wysoki filtr, dzięki czemu dobrze sprawdzi się na plaży podczas słonecznych kąpieli. Producent gwarantuje również dodatkowe plusy stosowania, takie jak nawilżenie i wygładzenie skórę oraz zapobiegnięcie powstawaniu zmarszczek.

Cena: około 115 zł.

Sisley Super Soin Solaire Youth protector Face, SPF 15

Znalezione obrazy dla zapytania Sisley Super Soin Solaire Youth protector Face, SPF 15

Czy wysoka cena idzie w parze z jakością? Producent tego kremu zapewnia, że po zastosowaniu kosmetyku skóra będzie idealnie zabezpieczona przed fotostarzeniem, a opalenizna wyrównana. Natomiast dodatkowym atutem może okazać się wygładzenie powierzchownych zmarszczek wynikających z odwodnienia i zniwelowanie przebarwień spowodowanych słońcem.

Cena: około 400 zł.

LaPrairie Cellular Swiss Uv Protection Veil, SPF 50

Znalezione obrazy dla zapytania LaPrairie Cellular Swiss Uv Protection Veil, SPF 50

A na deser coś bardzo luksusowego. Cena przyprawia o zawrót głowy, ale skąd się wzięła? Otóż w składzie tego kosmetyku znajduje się woda ze szwajcarskiego lodowca, a ten w połączeniu z kwasem hialuronowym doskonale nawilża. Oprócz tego krem zawiera formułę rozjaśniającą, która hamuje produkcję melaniny i wyrównuje koloryt skóry, a to wszystko za sprawą technologii Inteligentnych Białych Kryształów.

Cena: około 700 zł.

Przeczytaj również: Top 5 najlepszych samoopalaczy