Akcesoria Dom Trendy

Inteligentne akcesoria w domu

Share On Facebook

Dzięki rozwojowi technologii ułatwiamy sobie codzienność. Nasz dom to już nie tylko zwykłe miejsce do życia, to przestrzeń naszpikowana inteligentną elektroniką. A my czujemy się z tym dobrze.

Na pierwszy rzut oka taki dom czy mieszkanie nie różni się od innych. Dopiero wewnątrz konfrontujemy się z urządzeniami, które jeszcze kilka dekad temu można było zobaczyć w filmach science-fiction. To obecnie codzienność. Nasze życie wspiera technologia i szeroko dostępne aplikacje.

Inteligentne akcesoria podstawą funkcjonowania

Internet rzeczy staje się bardzo popularną i rozwijającą się dziedziną. Urządzenia, z których korzystamy, są ze sobą połączone poprzez sieć. Dzięki temu rozszerza się ich użyteczność. To ułatwia nam nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale pomaga w komunikacji. Ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie dostępność do internetu. Połączenie sieciowe jest tu kluczowe. CISCO (jedno z największych przedsiębiorstw informatycznych) raportuje, że do 2030 roku liczba urządzeń podłączonych do internetu może wynieść ponad 500 miliardów.

inteligentne akcesoria
fot. 123RF

Technologia cały czas brnie do przodu, wyznaczając co rusz nowe standardy i łamiąc kolejne granice poznawcze. Dosyć nieświadomie, gdyż odbieramy to jako naturalną kolej rzeczy, ale jesteśmy świadkami tej technologicznej rewolucji. Lubimy gadżety, które ułatwiają nam życie. Każdy z akcesoriów domowych, podłączonych do sieci, generuje ogromną ilość danych, potrafiąc je jednocześnie analizować. Inteligentne akcesoria domowe, internet rzeczy to praktycznie preludium przed sztuczną inteligencją.

inteligentne akcesoria panel
fot. 123RF

Już teraz mamy do czynienia z inteligentną elektroniką w domu. Ekspres do kawy sterowany smartfonem, telewizor nagrywający nam ulubione kanały, wyłączające się żelazko w momencie gdy nie odczuje ucisku naszej dłoni. Za pomocą aplikacji w naszych smartfonach możemy płacić rachunki, monitorować zużycie prądu, kontrolować światło i ogrzewanie, włączyć odkurzacz gdy niespodziewanie zapraszamy kogoś do domu.

inteligentne akcesoria lodówka
fot. 123RF

Dostępne są już lodówki, które monitorują stan produktów i powiadomią właściciela, gdy zabraknie sera lub masła. Taka lodówka może nawet sama zrobić zakupy, a te podstawią nam pod same drzwi. Dom jest miejscem, gdzie producenci proponują akcesoria i sprzęty gotowe pomóc nam w każdym momencie, wystarczy podłączyć je do sieci i kontrolować z poziomu smartfonów. Zostaje nam tylko odpoczynek i głowa wolna od przyziemnych obowiązków.