Kobieta Pięlegnacja Trendy Włosy

Znów wiosna, a Ty łysa?! Walcz z wypadaniem włosów za grosze

Share On Facebook

Większość ludzi cieszy się, gdy na dworze robi się coraz cieplej i mogą zrzucić dodatkowe warstwy ubrań. Ale co w momencie, gdy wraz z odzieżą zrzucają włosy? Poznaj skuteczne sposoby walki z nadmiernym wypadaniem.

Młode czy dojrzałe, to nie ma żadnego znaczenia. Każda kobieta prędzej, czy później zmierzy się z sezonowym wypadaniem włosów. Jednak są sposoby walki z tym koszmarem.  A najlepsze jest to, że bitwa nie będzie Cię kosztować więcej niż 5 złotych.

Odpowiednia dieta może zdziałać cuda

Jedz białka, które są źródłem aminokwasów. To właśnie z nich są zbudowane nasze włosy. Cysteina, metionina, cystyna, arginina i lizyna – znajdziesz je w drobiu, rybach, jajkach, produktach mlecznych, nasionach, ziarnach i orzechach. Wzbogać swoje posiłki o te produkty, a na pewno zauważyć różnicę.

Zdrowe tłuszcze zapewnią Twoim włosom odpowiednią sprężystość. Jedz: tłuste, morskie ryby, roślinne oleje nierafinowane, awokado i znów orzechy i nasiona.

Wzmocnienie skóry od zewnątrz

W aptekach możesz się zaopatrzyć w szampony przeciw wypadaniu włosów. Ich skuteczność jest raczej niewielka, dlatego pełnią funkcję dodatkowej broni w tej bitwie.

Najlepsze efekty dadzą różne wcierki. Kupisz je zarówno w aptekach jak i drogeriach. Przy nakładaniu ich na głowę zawsze rób odpowiedni masaż, który pobudzi krążenie krwi i wspomoże wchłanianie substancji aktywnych. Takie produkty możesz przyrządzić sama w domu! Przy niewielkim nakładzie pracy i kosztów.

Wcierka z kozieradki

Kozieradka jest ziołem, które pobudza cebulki do wzrostu i zatrzymuje wypadanie włosów, dodatkowo odbija je u nasady.

Łyżeczkę sproszkowanych ziaren kozieradki wsyp do szklanki i do połowy zalej wrzątkiem. Gdy mikstura wystygnie, przelej jej zawartość do np. buteleczki z atomizerem, co ułatwi Ci codzienną aplikację. Zioła zostaw na dnie, dla Ciebie ważny jest sam płyn.

Codziennie, systematycznie wcieraj miksturę w skórę głowy. To zioło pachnie trochę jak rosół, ale jeśli zastosujesz płyn wieczorem, to do rana nie powinno być śladu po zapachu, więc niech Cię to nie przestraszy. Wcierki używaj trzy tygodnie.