HOT Kobieta Pięlegnacja

Co mówią Twoje pryszcze? Przedstawiamy mapę twarzy

Share On Facebook

Podziękuj swoim wypryskom! Brzmi niedorzecznie? Niekoniecznie, dzięki nim możesz wiele dowiedzieć się o stanie swojego zdrowia. Zobacz, co mówią Twoje pryszcze.

Znienawidzone przez wszystkie kobiety, nieestetyczne i za wszelką cenę ukrywane. Mowa oczywiście o wypryskach, które skutecznie mogą popsuć nam humor. Nawet w nich możemy znaleźć jednak dobrą stronę. W zależności od miejsca w jakim się ulokowały, dużo mówią o stanie naszych organów wewnętrznych.

Czoło

Wypryski na tej części twarzy z reguły świadczą o problemach ze strony układu trawiennego. Możesz też cierpieć na zakwaszenie organizmu. W takiej sytuacji warto przyjrzeć się swojemu odżywianiu. Negatywnie na florę bakteryjną wpływa jedzenie słodyczy, fast foodów, pieczywa z białej mąki.

Broda

Pryszcze na tym fragmencie twarzy są wynikiem rozchwianej gospodarki hormonalnej. Wówczas warto wybrać się do lekarza. Zaleci on odpowiednie badania i jeśli będzie taka konieczność przepisze odpowiednie leki hormonalne. Taki stan rzeczy to często też wynik złej diety, siedzącego trybu życia, ciągłego stresu.

Obszar między brwiami

Wypryski między brwiami zwykle świadczą o problemach z wątrobą. W tej sytuacji zrób sobie potrzebne badania. Zmień dietę na lżejszą, unikaj alkoholu, tłustych dań, jeśli palisz, koniecznie rzuć papierosy.

Policzki

Pryszcze na policzkach pojawiają się jako skutek problemów z płucami, jelitem grubym i żołądkiem. Zawsze warto skonsultować takie niepokojące sygnały z lekarzem. Często wypryski na policzkach wywołane są przez alergie pokarmowe.

Pod oczami

Jeśli w tym miejscu pojawiają się pryszcze albo sińce może to być objaw problemów z nerkami. Wykonaj odpowiednie badania, pamiętaj też o piciu dużej ilości wody.

Przeczytaj również: Dobieramy rzęsy do kształtu oka. Przeczytaj przed wizytą