Polska edycja Vogue
Hot News Kobieta Moda

Polska edycja Vogue w przyszłym roku!

Share On Facebook

W końcu będzie! Najbardziej prestiżowy i wpływowy magazyn mody „Vogue” ma pojawić się w Polsce już w przyszłym roku. Polska dołącza więc do prestiżowego grona państw, które wydają to legendarne czasopismo.

„Vogue” nie trzeba przedstawiać, to najbardziej wpływowy i prestiżowy magazyn modowy na świecie. Powstał pod koniec XIX wieku i po dziś dzień ukazuje się w sklepach. Z początku skierowany był do kobiet mieszkających w Stanach Zjednoczonych, głównie tych ze środowiska arystokracji. Z czasem jego tematyka się rozszerzała, by ostatecznie stać się wpływowym magazynem modowym dla kobiet z każdego przedziału społecznego. Od 1916 roku „Vogue” wydawane jest w Wielkiej Brytanii, a od 1920 w Hiszpanii, Włoszech i Francji. Obecnie są to 22 państwa.

Dołączamy do prestiżowego grona

Do tej pory tylko 22 państwa mogły poszczycić się tym, że wydaje tak prestiżowe czasopismo. Od przyszłego roku do tego grona dołączy Polska. Już wiadomo, że pierwszy numer rodzimego magazynu „Vogue” pojawi się na półkach sklepowych w pierwszym kwartale 2018 roku. Polska edycja Vogue będzie wydawana w wersji papierowej oraz elektronicznej.

Od dłuższego czasu wielu wydawców w kraju przymierzało się do kupna licencji i wydawania polskiej wersji „Vogue”. Udało się w tym roku za sprawą rodziny Kulczyków. Wydawcą będzie specjalnie do tego powołana spółka, prowadzona przez byłą żonę milionera Sebastiana Kulczyka, Katarzynę.

Polska edycja Vogue w dobrych rękach?

Za sterami nowego magazynu mają stać znani i cenieni na rynku prasowym ludzie. Redaktorem naczelnym ma zostać Filip Niedenthal, który jeszcze do niedawna szefował polskiemu „Esquire” oraz działowi mody polskiej edycji „Harper’s Bazaar”. Wcześniej sterował m.in. redakcją magazynu podróżniczego „Podróże” oraz modowego „Twój Styl”. Wsparciem dla Niedenthala ma być znana polska top modelka Małgorzata Bela, która będzie pełniła funkcję wicenaczelnej.

Magazyn ma być w całości tworzony w Polsce, przy udziale polskich dziennikarzy. Ukazanie się polskiej edycji „Vogue” będzie nie lada wydarzeniem w polskim środowisku mody i tej części Europy. Czekamy z niecierpliwością na pierwszy numer luksusowego magazynu.

Źródło: wirtualnemedia.pl, businessoffashion.com

Zdjęcie główne: vogue.com (19.06.2017)