biżuteria na ślub z filcu zestawy
Biżuteria HOT Kobieta

Ręcznie robiona biżuteria na ślub z filcu. Alternatywa dla tradycyjnej?

Share On Facebook

Czy znaleźliśmy alternatywę dla tradycyjnej biżuterii ślubnej? Od jakiegoś czasu na weselach króluje filcowa moda – kolczyki, bransolety dla Panny Młodej.

To, że ślub musi wyglądać wyjątkowo i jedynie w swoim rodzaju z pewnością już wiemy. Trudno jednak wybić się ponad przeciętność i sprawić sobie biżuterię inną niż wszystkie. Oryginalność w obecnych czasach jest bardzo modne, a Pary Młode prześcigają się w pomysłach jak tu się wyróżnić na tle innych. Jednym z takich wyróżników jest właśnie biżuteria.

Drogie kamienie, perły, srebro, złoto? Z pewnością to jako pierwsze przychodzi na myśl, gdy rozprawiamy o ślubnej biżuterii. Ma być elegancko, dostojnie, a nawet ekskluzywnie i kosztownie – w końcu im droższe, tym niby lepsze. Jednak i taki efekt można uzyskać ubierając biżuterię z filcu. Jest ładnie i luksusowo. Przekonajcie się sami.

Filc doskonałym materiałem

Filc jest jednym z najstarszych wyrobów włókienniczych wytwarzanych przez ludzi i możliwe, że starszym od tkactwa. Z tego materiału produkowało się do tej pory głównie kapelusze, berety, obuwie a także pokrowce na laptopy czy tablety. Przyszedł więc czas i na biżuterię.

biżuteria na ślub z filcu kolczyki

Ręcznie robiona biżuteria z filcu ma swoje początki pewnie w domowym zaciszu. Filc jest bardzo wdzięcznym materiałem, którego plastyczność ułatwia tworzenie naprawdę zjawiskowych rzeczy. Dostępność kolorów, wymyślne wzory, łączenie z kamieniami czy kryształami daje wielkie pole popisu rzemieślnikom zakochanym w tworzeniu z filcu. Nie jest to jednak prosta sprawa. Tkanie biżuterii jest pracochłonne, czasochłonne i wymaga nie lada wprawy.

Biżuteria na ślub z filcu

Z filcu można tworzyć bardzo zjawiskowe kolczyki, bransolety, grzebyki do welonów a nawet spinki do mankietów czy muszki. Jeśli myślicie o podobnym motywie dodatków i biżuterii ślubnej, filc może być idealnym rozwiązaniem.

biżuteria na ślub z filcu spinki

Z tego względu, że filc bardzo dobrze da się przetwarzać, można z niego tworzyć najróżniejsze kompozycje. W tym sezonie królują motywy roślinne i kwiatowe. Sprawna rzemieślniczka jest wstanie z tego materiału stworzyć wyjątkowe dzieło, dobierając kamienie, kryształy swarovskiego lub inne, nawet ekologiczne materiały jak drewno.

biżuteria na ślub z filcu zestaw Panny Młodej

Jeśli przede Wami wciąż intensywny czas poszukiwań inspiracji ślubnych i weselnych lub niedługo zbliża się Wasz upragniony dzień a nadal zastanawiacie się nad dodatkami do sukni i garnituru, może warto postawić na filc? Biżuteria na ślub z filcu i inne dodatki z tego materiału mogą wyglądać naprawdę ekskluzywnie i oryginalnie. Z filcu można nawet upleść niespotykany bukiet. Kto byś się skusił?


Zdjęcia: źródło – www.facebook.com/myfeelc

Przeczytaj również: Jak wybrać salę weselną?