Kobieta Pięlegnacja TOP

Nowy hit od Holika Holika

Share On Facebook

O dobroczynnych właściwościach sody oczyszczonej wiedziały już nasze babcie. To właśnie ją Holika Holika uczyniła główną bohaterką nowej serii kosmetycznej SODA PORE TOK TOK CLEANSING.

Azjatyckie kosmetyki od Holika Holika pokochały miliony z nas. Głównie za aloesowy żel, tym razem marka ta zaskoczyła nas serią kosmetyków z sodą oczyszczoną…

soda

Dlaczego soda oczyszczona?

Soda oczyszczona to nazwa handlowa związku chemicznego – wodorowęglanu sodu. O jej szczególnych właściwościach dowiedzieli się jako pierwsi piekarze z kolonialnej Ameryki. Dostrzegli, że dzięki niej ich wypieki lepiej wyrastają, ponadto substancja ta neutralizuje zapachy i kwasy.

Właściwości sody oczyszczonej:

  • Działanie oczyszczające – soda jak sama nazwa mówi posiada właściwości silnie oczyszczające, usuwa toksyny z organizmu i neutralizuje jego PH.
  • Działanie odświeżające – dzięki sodzie pozbędziesz się nieprzyjemnego oddechu, zapachu cebuli, czosnku.
  • Działanie łagodzące – łagodzi podrażnienia i neutralizuje kwasy, dzięki temu może przydać się przy pieluszkowym zapaleniu skóry, oparzeniach czy innych problemach skórnych.
  • Działanie lecznicze – sodę używa się do łagodzenia bólu gardła, jako środek na katar i afty, prze niestrawnościach czy infekcjach dróg moczowych.

Hit od Holika Holika

Azjatycka marka Holika Holika doskonale zdaje sobie sprawę z wyjątkowych właściwości sody. To dlatego uczyniła z niej główną bohaterkę serii kosmetyków SODA PORE TOK TOK CLEANSING.

W serii znajdziemy: piankę do oczyszczania twarzy, piankę do twarzy z delikatnym peelingiem, olejek do twarzy i maskę do twarzy.

Wszystkie produkty zostały zamknięte w estetycznych biało-niebieskich opakowaniach. Ich podstawowym składnikiem jest oczywiście tzw. baking soda “proszek do pieczenia”, który dogłębnie oczyszcza skórę twarzy. Pianka do twarzy niesamowicie się pieni, za sprawą miliona pęcherzyków, pochodzących z wody gazowanej.

Minerały zawarte w wodzie mineralnej dodatkowo chronią skórę i błony śluzowe. Pobudzają metabolizm komórek, wygładzają powierzchnię skóry i chronią ją przed zniszczeniem. Cząsteczki tlenu pomagają pozbyć się zanieczyszczeń z porów i zostawiają skórę jasną i czystą.

Piankę testowała również znana vlogerka StylizacjeTV. Youtuberka była zachwycona silikonową szczoteczką, która potęguje efekt pianki i zapewnia przyjemny efekt masażu. Po ciężkim dniu kosmetyki od Holika Holika poprawiły jej humor. Skóra jest oczyszczona, odświeżona, delikatnie ściągnięta – komentowała.

Chcecie spróbować na własnej skórze jak działa soda oczyszczona? Zapraszamy do internetowego sklepu horex.pl. Tam jeszcze dziś wszystkie kosmetyki przecenione o 25 procent!

Przeczytaj również: Manidot – nowy trend w zdobieniu paznokci.