Gadżety Paznokcie Porady Trendy

5 nietypowych zastosowań lakieru do paznokci

Share On Facebook

Ma go w domu prawie każda kobieta. Ale nie wszystkie wiemy o jego dodatkowych, tajemniczych i bardzo przydatnych zastosowaniach. Nawet jeśli na co dzień nie malujesz paznokci, to warto posiadać w domu lakier do nich. Zdziwisz się jak bardzo może Ci się przydać.

Renowacja mebli

Posiadasz w domu meble, których stan woła o pomstę do nieba? Póki co nie możesz sobie pozwolić na nowe lub jesteś do nich bardzo przywiązana? Żaden problem. Możesz je odnowić i dodatkowo udekorować. Sama, w domu przy prawie zerowym koszcie. Użyj kolorowych lakierów do paznokci w celu naprawienia otarć lub ozdobienia nieestetycznych szuflad i szafek.

Naprawa butów

Raúl Ojeda (@dronkship) at #WilliesShoeService (@thisisnotshoerepair) 👞⚒✨

Post udostępniony przez HRDWRKER™ ⚒ Passion B4 Profit (@hrdwrker)

Każda z nas ma w swojej szafie minimum jedną parę obuwia, która posiada różnego rodzaju zarysowania i zadrapania. Szkoda nam ich wyrzucić, bo są bardzo wygodne, a poza tym mogą się jeszcze przydać. Po co marnować pieniądze na wizytę u szewca. Możemy zamalować uszkodzenie odpowiednim lakierem do paznokci i gotowe.

Ratunek dla rajstop

Idziesz na imprezę i zakładasz do sukienki rajstopy? Nie zapomnij włożyć do swojej torebki bezbarwnego lakieru do paznokci. W razie, gdybyś zauważyła w rajstopach oczko, szybko zamaluj je emalią. To pozwoli zatrzymać pęknięcie i dziurka się nie powiększy. Twoja kreacja zostanie uratowana.

Oznaczanie przedmiotów

Twojemu partnerowi zdarza się mylić Wasze szczoteczki do zębów? Masz taki sam długopis jak Twoja siostra i ta zawsze Ci go zabiera? A może masz problem z rozróżnieniem kluczy do mieszkania? Żaden problem. Wystarczy kilka kresek zrobionych wybranym kolorem lakieru do paznokci i kłopoty z rozpoznawaniem pójdą w niepamięć.

Zabezpieczanie koperty

10059218 – confidential envelope with a broken red wax seal

Zdarza Ci się wysyłać ważną korespondencję? Nie bez powodu niegdyś używano pieczęci. Jej złamanie przed odebraniem przez adresata, oznaczało, że trafiła w niepowołane ręce. Ty również możesz zrobić swoją osobistą pieczęć na kopercie, przy użyciu lakieru do paznokci.