Moda Trendy

Dekoracja sali weselnej. O czym trzeba pamiętać?

Share On Facebook

Zwieńczenie ślubnej ceremonii i zabawa do białego rana – wesele – nieodłączny element niemal każdego ślubu. Dekoracja sali weselnej – o czym warto pamiętać? Podpowiadamy!

Elegancko, nastrojowo i przytulnie – tak powinna wyglądać każda sala weselna, niezależnie od tego w jakim stylu urządzamy nasze przyjęcie. Jak osiągnąć ten efekt? Na co zwrócić uwagę? Tych kilka elementów złoży wszystko w całkiem zgrabną całość:

Kwiaty

Weselny numer jeden. Koniecznie żywe. Jakie? Te, które lubicie najbardziej! Dekorując nimi weselne stoły warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Dobrze, by były umieszczone w możliwie niskich wazonach. Dzięki temu goście siedzący naprzeciwko siebie będą mogli swobodnie rozmawiać. Na weselnych stołach warto ustawić kwiaty, które… niezbyt intensywnie pachną! Niech woń bukietów nie odurza. Odradzamy lilie.

dekoracja sali weselnej
fot. Tarapong Pattamachaiyant/123RF

Oświetlenie

Nie od dziś wiadomo, że dobrze dobrane światło potrafi stworzyć klimat wnętrza. Odpowiednie oświetlenie sprawi, że w sali po zmroku zrobi się bardzo nastrojowo. Na takim efekcie nam zależy!

dekoracja sali weselnej
fot. l2egulas/123RF

Krzesła dla Młodej Pary

Tak, by nie było wątpliwości, kto tu jest najważniejszy ;)! Ciekawe i oryginalne oznaczenie krzeseł dla Młodej Pary będzie też świetnym elementem dekoracji sali.

dekoracja sali weselnej
fot. l2egulas/123RF

Dekoracja krzeseł dla gości

Wszystko zależy od stylistyki wesela. Mile widziane są białe pokrowce, ale jeśli chcecie więcej luzu, lub np. szykujecie wesele w stylu boho, kilka barwnych wstążek „załatwi sprawę” – efekt będzie piorunujący!

dekoracja sali weselnej
fot. Ruslan Iefremov/123RF

Zastawa

Bardzo ważny element dekoracji sali weselnej, a w zasadzie weselnego stołu. Elegancka – biała lub w kolorze, z ciekawymi elementami dekoracyjnymi doda szyku tak wytwornej uroczystości jaką jest wesele!

dekoracja sali weselnej
fot. Daria Minaeva/123RF

Winietki, menu, podziękowania dla gości…

… czyli wszystko, co znajdzie się w okolicach talerza. Postawcie na oryginalność, ale i spójność z motywem przewodnim całego wesela. Goście będą zaskoczeni!

dekoracja sali weselnej
fot. maximkabb/123RF

Candy bar

Coraz popularniejszy na weselach. Odrębny stół ze słodyczami to nie tylko miejsce na łakocie, ale też element wystroju sali! Im bardziej oryginalnie, tym lepiej.

dekoracja sali weselnej
fot. cristinistor/123RF

Oryginalne dodatki

Tu ograniczeniem może być tylko Wasza wyobraźnia. Ciekawe napisy, zdjęcia „młodych” z okresu narzeczeństwa, tabliczki… Możliwości jest naprawdę wiele!

dekoracja sali weselnej
fot. hreni/123RF

Dekoracja sali weselnej to jeden z kluczowych elementów przyjęcia. Najważniejsze jednak, byście… nie zapomnieli dobrze się bawić!

Zdjęcie główne: erstudiostok/123RF