Kobieta Pięlegnacja Trendy

Nie zakładaj skarpet do sandałów. Lepiej zadbaj o stopy!

Share On Facebook

Piękne stopy i paznokcie mogą stać się letnią wizytówką każdej kobiety. A często są pomijane w codziennej pielęgnacji. Niosą ciężar całego ciała i są narażone na urazy. Może lepiej poświęcić im więcej uwagi?

Skóra stóp bardzo szybko się przesusza, ponieważ ma mało gruczołów łojowych. Na piętach i paluchach zazwyczaj narasta warstwa zrogowaciałego naskórka, a to powoduje pęknięcia i przysparza ból podczas chodzenia. Gdy nadchodzą upalne dni warto zrobić rekonesans stóp i przeprowadzić ich regenerację. Zadbaj o stopy, zobacz jak:

Kąpiel dla stóp

Do miski z ciepłą wodą dodaj trochę soli. Może być to ta podkradnięta z kuchennej szafki, ale i również specjalna, kosmetyczna. Dobrze do tego sprawdzi się kompozycja oparta na soli z Morza Martwego, ponieważ ta posiada wiele składników mineralnych. Taka solna kąpiel ma działanie odświeżające, relaksacyjne i pomaga pozbyć się obrzęków po całym dniu na nogach. Dodatkowo ujędrnia skórę, więc nie przejmuj się zmarszczkami na stopach tuż po wyjęciu ich z kąpieli. Nie trzymaj stóp w wodzie dłużej niż 15 minut, żeby skóra i paznokcie zbytnio nie rozmiękły.

Wygładzanie

Po osuszeniu stóp użyj peelingu lub drobnoziarnistej tarki i pozbądź się zrogowaciałego naskórka. Po takim zabiegu nie zapomnij o nawilżającym kremie, który je zmiękczy i odżywi. Masuj swoje stopy (lub poproś o to swojego partnera), to poprawi krążenie i pozwoli Ci się odprężyć.

Taki zabieg warto powtarzać regularnie, a krem nawilżający stosować codziennie! Bardzo ważne jest to, aby skóra stóp była odpowiednio nawodniona, bo przesuszenie spowoduje powstawanie nieprzyjemnych urazów.