Miłość i seks

Poznaj swoje ciało i 10 typów kobiecego orgazmu

Share On Facebook

Inaczej przeżywają go kobiety, a inaczej mężczyźni. Płci pięknej trudniej go osiągnąć, ale kiedy już nastąpi ten moment, rozkosz przekracza wszelkie granice. Poznaj typy kobiecego orgazmu i dowiedz się do czego jest zdolny Twój organizm.

Co zrobić, aby orgazm za każdym razem był inny i wyjątkowy? Gdy poznasz swoje ciało i jego możliwości będzie Wam dużo łatwiej ulec rozkoszy. Poznaj 10 typów kobiecego orgazmu.

Orgazm łechtaczkowy

Jest najłatwiejszy do osiągnięcia i najczęściej przeżywany dzięki stymulacji łechtaczki w czasie stosunku lub masturbacji. Ten organ kobiecego ciała jest mocno ukrwiony, właśnie to powoduje łatwość przeżycia ekstazy. Jednak nie polegaj tylko na tym i nie spoczywaj na laurach.

Orgazm pochwowy

Następuje po tym samym etapie pobudzenia co łechtaczkowy. Jest znany przez większość kobiet, jednak trudniej go osiągnąć, szczególnie paniom, które nigdy się nie masturbowały. Polega on na stymulacji zakończeń nerwowych łechtaczki znajdujących się w pochwie.

Orgazm dzięki punktowi G

Wiele z nas nie wie, gdzie się znajduje l lub po prostu go nie posiada. A duże grono kobiet odczuwa jego stymulację jako nieprzyjemną, dlatego jest bardzo trudny do osiągnięcia. Jednak dostarcza intensywniejszych przeżyć od dwóch poprzednich.

Orgazm sutkowy

Niektóre kobiety osiągają ekstazę poprzez odpowiednie stymulowanie piersi. Ten rodzaj orgazmu jest dość łatwy do osiągnięcia, jednak nie każda pani przepada za takimi pieszczotami. Podczas gdy panował hołd rozbudowanym technikom pettingu, ten rodzaj był znacznie częściej stosowany, ponieważ kobiety bardziej obawiały się zajścia w ciąże.

Orgazm cewki moczowej

Analogicznie do orgazmu punktu G jest nazywany orgazmem punktu U. Można go osiągnąć dzięki odpowiedniej stymulacji niewielkiego obszaru wokół ujścia cewki moczowej. Ten orgazm jest możliwy do osiągnięciu zaraz po ustąpieniu łechtaczkowego.

Orgazm jednoogniskowy

Można do niego doprowadzić poprzez pobudzenie tylko jednego ogniska zmysłowego. Występuje u mniej więcej 40% kobiet przeżywających orgazm.

Orgazm wieloogniskowy

Możliwy do osiągnięcia poprzez stymulację minimum dwóch stref erogennych, np. łechtaczki, pochwy i sutków. Jest dużo bardziej intensywny niż jednoogniskowy. Przeżywa go około 60% kobiet zdolnych do orgazmu.

Orgazm wielokrotny

Polega na następowaniu po sobie w krótkich odstępach czasu kolejnych orgazmów. Jest to wyższy etap wtajemnicza. Co prawda wszystkie kobiety mogą przeżyć więcej niż jeden orgazm pod rząd, w przeciwieństwie do mężczyzn, jednak jedynie około 30% kobiet osiąga taki rezultat.

Orgazm krótkotrwały

Trwa bardzo krótko i może przerodzić się w serię króciutkich orgazmów, czyli w wielokrotny.

Orgazm długotrwały

Trwa od 15 minut do nawet 30! Przeciętna kobieta nie jest w stanie go osiągnąć. Wymaga to specjalnych ćwiczeń, o których więcej informacji można znaleźć w książce „ESO, orgazm długotrwały” autorstwa Donny i Alana Brauerów. Droga do tego orgazmu jest długa i wymagająca, ale na pewno warto podjąć się tego wyzwania.

A najciekawsze w tym wszystkim jest to, że aż 70% kobiet przyznaje się do udawania orgazmu. Mimo tylu możliwości…

Share On Facebook
Tagged ,
Klaudia Woźniak
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Żywo zainteresowana pielęgnacją włosów i ciała, podróżami, makijażem, jeździectwem oraz dobrą literaturą. >>>Czytaj więcej artykułów autorki<<<