Hot News Kobieta Miłość i seks

Pobudź swoje libido

Share On Facebook

Libido bawi się z Tobą w kotka i myszkę? Raz ucieka, raz przychodzi? A co się stanie jeśli nie będzie chciało wrócić i zacznie popadać w zapomnienie? Nie pozwól na to! Poznaj niezawodne sposoby na pobudzenie libido.

Przemęczenie, stres, brak ruchu, problemy hormonalne, zła dieta… To tylko kilka powodów, przez które nasza partner częściej słyszy: „Boli mnie głowa…”, niż byśmy sobie tego życzyły. Jeśli i Ty te słowa traktujesz jako wymówkę, dobrze trafiłaś. Ten artykuł może Ci pomóc. Jednak pamiętaj, nie obwiniaj się, nic złego się nie dzieje, na pewno sobie z tym poradzisz. Warto zastosować się do kilku rad i dzięki temu poprawić komfort swojego życia.

Bardzo częstym powodem braku libido jest rutyna w związku. Na jakiś czas zapomnijcie o wieczornej telewizji. Wypad do kina lub romantyczna kolacja może być świetnym pomysłem, a nowa seksowna bielizna na pewno rozbudzi zmysły. Namiętność należy pielęgnować i rozpalać, gdy tylko przygasa.

Warto postawić na pewne przyprawy w kuchni, które są naturalnymi afrodyzjakami. Papryczki chili mają działanie pobudzające i poprawiające nastrój, a gałka muszkatałowa w średniowieczu była nazywana… przyprawą kochanków! Coś w tym musi być. Do potraw warto również dodawać świeżą bazylię, której zapach pobudza zmysły. Cynamon natomiast poprawia krążenie i rozgrzewa. W kuchennej szafce dobrze mieć również szafran, ponieważ wzmaga on pożądanie u kobiet.

Ruch to zdrowie i ma ogromny wpływ na libido. Podczas aktywności fizycznej wydzielają się endorfiny, a one redukują stres, który jest jednym z głównych wrogów libido. Oprócz tego dzięki nim możesz poprawić swoją samoocenę – po prostu wzrośnie Twoja atrakcyjność.

Niekiedy zapominamy o tym do kogo należy sypialnia. Warto stworzyć z niej azyl. Zamknąć drzwi przed dziećmi oraz zwierzętami.

Wszystkie powyższe wskazówki mogą sprawić, że na nowo zaczniesz cieszyć się seksem ze swoim partnerem. Jednak bez dobrych chęci się nie obejdzie.

Klaudia Woźniak
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Żywo zainteresowana pielęgnacją włosów i ciała, podróżami, makijażem, jeździectwem oraz dobrą literaturą. >>>Czytaj więcej artykułów autorki<<<