Gadżety Kobieta

5 sposobów na przechowywanie kosmetyków

Share On Facebook

Masz problem z przechowywaniem kosmetyków? Nie martw się! Nie jesteś sama. Na szczęście istnieje na to rozwiązanie!

Źle przechowywane kosmetyki nie tylko tworzą bałagan i wyglądają nieestetycznie, ale też mogą się zniszczyć. Dlatego warto zastanowić się nad odpowiednim ich przechowywaniem i poznać kilka trików, które ułatwiają dostęp do nich, a w rezultacie również nasze życie. W końcu ile razy zdarzyło się nam szukać zaginionego w tajemniczych okolicznościach produktu…?

  1. Oczywista oczywistość, czyli przechowywanie kosmetyków w kuferkach

Jest to sposób, który sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku kobiet, które dużo i często podróżują, a przy tym muszą lub po prostu chcą zabierać kosmetyki ze sobą. Kuferki na kosmetyki najczęściej są skonstruowane w taki sposób, że posiadają wiele przegródek i kieszonek, które sprawią, że wszystkie kosmetyki będą zabezpieczone przed uszkodzeniami i dobrze widoczne, co ułatwi ich używanie. Wybór takich produktów jest naprawdę ogromny, dlatego można znaleźć coś do każdego wnętrza, co zagwarantuje porządek w domu.

  1. Słoiczki idealnym rozwiązaniem dla kreatywnych

Słoiki rewelacyjnie się sprawdzają do przechowywania kosmetyków oraz akcesoriów do makijażu. Mają różne wielkości, dlatego znajdziemy coś na niemal każdy produkt. Można do nich włożyć np. lakiery do paznokci, waciki, kredki do oczu i ust, czy choćby patyczki. Najciekawsze jest to, że świetnie wpasują się w każde wnętrze – wystarczy je w odpowiedni sposób ozdobić. Farbami, mazaki, czy wstążkami. W ten sposób zyskają na oryginalności i dodadzą charakteru każdemu wnętrzu.

  1. Lodówka nie służy jedynie do przechowywania jedzenia

Mało która kobieta dokładnie czyta etykiety kosmetyków, a to duży błąd. Wiele produktów wymaga specjalnego traktowania i przechowywania. Niektóre kremy, mleczka, czy toniki należy po otwarciu trzymać w chłodnym miejscu. Najczęściej temperatura nie powinna przekraczać 15 stopniu, co raczej jest trudne do zagwarantowania na łazienkowej półce. Właśnie dlatego takie kosmetyki warto przechowywać w lodówce, najlepiej w pojemnikach na warzywa, czy na półkach w drzwiach. Dzięki temu zachowają świeżość i posłużą dłużej.

  1. Doniczki nie tylko na kwiaty

Świetnym rozwiązaniem na przechowywanie pędzli do makijażu są doniczki! Dlatego warto niekiedy wybrać się do sklepu ogrodniczego, zamiast do drogerii. Wybór wzorów, kształtów i rozmiarów jest naprawdę ogromny, dlatego z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego do każdego wnętrza. Może to być również sposób na przechowywanie szminek. Wystarczy do tego celu wybrać odpowiedniej wielkości doniczkę, bądź kilka mniejszych i ułożyć je np. kolorystycznie. Jeśli chcemy, aby nasze akcesoria i kosmetyki utrzymywały się pionowo w pojemnikach., wystarczy, że wsypiemy do nich np. ozdobne kamyczki, bądź kawę.

  1. Szuflada rozwiązaniem na wszelkie zło

Przechowywanie kosmetyków w szufladach może nie jest nowością, ale za to swoją praktycznością przebija wszystkie alternatywy. Wystarczy kupić do niej wkłady i organizery, które ułatwiają segregację kosmetycznych skarbów i pozwolą je pogrupować według upodobań. To rozwiązanie zapewni przejrzystość i porządek, co ułatwi robienie codziennego makijażu.

Pamiętajmy o tym, że większość kosmetyków nie lubi wilgoci, dlatego lepiej ich nie przechowywać w łazience i znaleźć do tego celu inne, lepiej przystosowane miejsce.