Fitness Kobieta

10 powodów, dla których warto spacerować

Share On Facebook

Do Twojego mieszkania wpadają promienie słońca, a temperatura osiągnęła optymalną skalę 20 stopni. To idealny czas na zrzucenie wierzchniego okrycia i pokazanie się światu. Połącz przyjemne z pożytecznym i wyjdź na spacer.

„Mam dwóch lekarzy: moją lewą i prawą nogę” – słowa George’a Trevelyana wciąż są aktualne, a wiele osób powinno wziąć je sobie do serca. Teraz, gdy prawie każdy ma samochód, chodzenie pieszo odeszło w niepamięć. Jest to bardzo niepokojące. Wracając z pracy ludzie wolą jechać samochodem, bo spieszą się na fitness, basen, siłownię. Chcą być fit i wydają na to fortunę. Zapominają, że najtańsze, skuteczne i zdrowe ćwiczenia mają pod nosem, zupełnie za darmo. Jedynymi przyrządami do ćwiczeń są ich nogi! Poznaj 10 powodów, dla których powinnaś zacząć spacerować.

  1. Możesz zrzucić zbędne kilogramy i to żaden mit. Zacznij chodzić pieszo codziennie, a zauważyć niemałą różnicę masy ciała.
  2. Zmniejszy się Twój cellulit, a nogi i poślady staną się bardziej jędrne, a do tego boczki zaczną znikać w oczach.
  3. Będziesz miała więcej czasu do przebywania sama z sobą, co pozwoli Ci na przemyślenie dręczących Cię spraw.
  4. Dotlenisz swój organizm, a dzięki temu dodatkowa kawa będzie zbędna.
  5. Regularne spacery obniżają cholesterol i zmniejszają ryzyko chorób serca.
  6. Spojrzysz na świat, Twoje otoczenie z zupełnie innej strony, może się na nie otworzysz i spotka Cię jakaś niesamowita przygoda?
  7. Jest to dobra okazja do przypadkowych spotkań ze starymi przyjaciółmi lub nawet nawiązywania nowych znajomości. Może dzięki temu spotkasz miłość swojego życia? Kto wie!
  8. Regularne spacery chronią mózg przed starczym otępieniem i słabnięciem pamięci.
  9. Będą Ci zbędne masaże, ponieważ piesze wędrówki pozwolą Ci się zrelaksować i uspokoić umysł.
  10. Spacery są świetnym pomysłem na aktywne spędzenia wolnego czasu. Dodatkowo zbliżają do siebie ludzi.

Jeszcze masz wątpliwości, czy warto? Jeśli nie wierzysz, to sprawdź sama. Nic nie stracisz oprócz nadprogramowych kilogramów!

Bardzo dobrym pomysłem będzie wyjście z domu w nocy z 23 na 24 maja. To właśnie wtedy na niebie zagości rój meteorytów. To świetna okazja do wypowiedzenia wielu życzeń, na pewno się spełnią, przy tak wielu spadających gwiazdach!