Dom Pranie Sprzątanie

Ułatw sobie życie… Zacznij od prania

Share On Facebook

Wkładasz do pralki białe, a wyciągasz różowe? Czarne koszulki wyblakły, a jaskrawożółte skarpetki stały się pomarańczowe? Jak uniknąć takich przygód? Jeśli segregowanie prania jest dla Ciebie czarną magią to dobrze trafiłaś.

Segregowanie prania wbrew pozorom nie jest wcale trudne. Wystarczy poznać kilka prostych zasad i je zapamiętać. A przede wszystkim czytać metki przyszyte do ubrań.

Tuż przed praniem posegreguj ubrania według kolorów. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi Ci sześć poniższych grup.

  1. Ubrania białe.
  2. Ubrania jasna, czyli wszystkie odcienie beżu, kremowe, ecru i jasnoszare.
  3. Ubrania czarne – dobrze do tego prania wykorzystać płyn przeznaczony do czarnych tkanin, dzięki temu zachowają głębie koloru.
  4. Ubrania ciemne – wszelkie brązy, khaki i granaty.
  5. Ubrania w mocnych zimnych kolorach, czyli odcienie niebieskiego, fioletu i zieleni.
  6. Ubrania w mocnych ciepłych kolorach – żółci, pomarańczy oraz czerwieni.

Jeśli ubrania są mocno zabrudzone możesz je wyprać w temperaturze 60 stopni, a te jedynie nieświeże ustaw na 40 stopni. Przed wypraniem nowych nabytków najlepiej sprawdzić, czy konkretny ciuch nie farbuje. Pamiętaj, że osobno należy prać ściereczki kuchenne i ręczniki. Najlepiej nie stosować przy takim praniu płynów zmiękczających, ponieważ tkanina straci wtedy swoje zastosowanie.

Zawsze sprawdzaj sugerowaną temperaturę prania na metkach przyszytych do ubrań. Pozwoli Ci to uniknąć zbyt szybkiego zniszczenia i zużycia odzieży.

W jaki sposób wkładać ubrania do pralki? Zobacz to na poniższym filmiku.