co świadkowa powinna mieć w torebce
Gadżety HOT Kobieta

Misja: „Prawa Ręka” Panny Młodej. Co świadkowa powinna mieć w torebce?

Share On Facebook

Przytrzyma bukiet, poprawi suknię, a w razie potrzeby przyszyje guzik i poda chusteczkę do otarcia łez. I choć to nie ona gra na ślubie pierwsze skrzypce, to jej pomoc bywa nieoceniona! Prawa ręka panny młodej, druhna, czy – po prostu – świadkowa. Co powinna mieć w torebce? Podpowiadamy!

Duża, średnia, czy mała… – niezależnie od wielkości, torebka świadkowej musi pomieścić wszelkie skarby, które, w razie niespodziewanych zdarzeń na ślubie czy weselu, pomogą wyjść Pannie Młodej z opresji. Jeśli w najbliższym czasie czeka Cię rola pierwszej druhny, pamiętaj by na wesele zabrać ze sobą wygodne buty i uśmiech! Co jeszcze może się przydać? Oto nasze podpowiedzi.

Długopis i notes (względnie – naładowany telefon z notatnikiem ;). By w emocjach nie stracić głowy i mieć pod kontrolą ramowy plan wesela. Tak na wszelki wypadek:

co świadkowa powinna mieć w torebce

Paczka chusteczek higienicznych. Pakując torebkę koniecznie o nich pamiętaj! Na ślubie i weselu wzruszeń nie zabraknie – poratuj Pannę Młodą gdy zajdzie potrzeba:

co świadkowa powinna mieć w torebce

Zestaw plastrów w cielistym kolorze. Wiadomo – ślubne szpilki są piękne, powinny być też wygodne. Z tym jednak różnie bywa. Plastry na otarcia jak znalazł, ważne jednak, by po przyklejeniu nie były widoczne! Nie ma nić bardziej nieestetycznego niż biały plaster wyłaniający się spod pięknego obuwia. Dobry będzie taki w kolorze skóry.

co świadkowa powinna mieć w torebce

Grzebień i wsuwki. Każda Panna Młoda czesząc się do ślubu ma nadzieję, że jej fryzura będzie niezniszczalna. Jednak gdyby podczas weselnych szaleństw na parkiecie jakiś kosmyk nieoczekiwanie wymknął się spod kontroli, te akcesoria uratują sytuację!

co świadkowa powinna mieć w torebce

Bezbarwny lakier do paznokci. Weselny klasyk, bynajmniej nie do wykonania manicuru. Kropla wystarczy, by zatrzymać oczko w rajstopach czy pończosze.

co świadkowa powinna mieć w torebce

Bibułki matujące. Wierzcie nam lub nie – uratowały już niejeden make up podczas upalnej weselnej nocy! Wystarczy przyłożyć do czoła czy policzków by usunąć nadmiar sebum. Pan Młody też chętnie skorzysta 🙂

co świadkowa powinna mieć w torebce

Puder matujący. Najlepiej transparentny, nie wpłynie na kolor makijażu, a nosek od czasu do czasu trzeba będzie przypudrować. Przyda się też gąbeczka!

co świadkowa powinna mieć w torebce

Nawilżane chusteczki odświeżające. Umówmy się – podczas wesela prysznica wziąć się nie da. Namiastka w postaci chusteczek też będzie OK 😉

co świadkowa powinna mieć w torebce

I na koniec (last but not least) – kieszonkowy zestaw do szycia. Wesela mają to do siebie, że suknia ślubna potrafi się czasem naderwać, a spodnie pęknąć w najmniej oczekiwanym miejscu i momencie. Warto być przygotowanym i na takie sytuacje. Pod ręką dobrze mieć igłę, nici, agrafkę i kilka guzików.

co świadkowa powinna mieć w torebce

I na koniec jeszcze kilka rad dotyczących samej torebki. Na ślubie (choć są piękne!) raczej nie sprawdzą się kopertówki. Jako świadkowa będziesz mieć pełne ręce roboty, trzymanie w nich torebki to nie najlepszy pomysł. Sprawdzą się te na cienkim pasku lub na łańcuszku – będą wyglądać równie elegancko.

 

 

Pierwszy komentarz dla “Misja: „Prawa Ręka” Panny Młodej. Co świadkowa powinna mieć w torebce?

  1. Będąc świadkową miałam ja i owszem piękną kopertówkę ma bransoletce. A stojący w cieniu mój partner trzymał wielką i po suwak zapakowaną torbę 🙂 Z powyższej listy nie miałam tylko bibułek matujących, a faktycznie by się przydały!

Comments are closed.