Dieta Hot News Kobieta Kuchnia

Schudnij na lato! Ocet jabłkowy dla każdego

Share On Facebook

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a Twoja waga ani drgnęła? W takim razie świetnie trafiłaś! Po przeczytaniu tego artykułu będziesz chudła w oczach.

Piękna sylwetka sama się nie zrobi, tego nie da się ukryć. Odpowiednia dieta wymaga samodyscypliny i najlepiej ćwiczeń fizycznych, które dodatkowo poprawią wygląd Twojego ciała. Jeśli jesteś zdeterminowana i chcesz osiągnąć wymarzoną wagę kup, a najlepiej zrób własnoręcznie… ocet jabłkowy.

Coraz więcej kobiet używa octu jabłkowego w swoich dietach. Dzięki składnikom w nim zawartych przyspiesza on rozszczepianie się tłuszczów. W związku z tym jeśli w odpowiedni sposób ogranicza się ilość spożywanych kalorii pomoże on organizmowi w zużyciu zapasów tkanki tłuszczowej, a przy okazji obniży poziom cholesterolu! Nie wystarczy spożywać sam ocet, żeby schudnąć, jednak dzięki niemu zwiększy się tempo przemiany materii. Ma działanie wspomagające trawienie oraz sprawia, że organizm pozbywa się nadmiaru nagromadzonej wody. Jedną z najważniejszych zalet spożywania octu jabłkowego jest to, że pozwala to uniknąć efektu jo-jo. Co prawda po zakończeniu diety nie polecamy napadu na sklep ze słodyczami, bo wtedy wcześniejsze zmagania pójdą na marne!

Ocet jabłkowy można kupić w niemal każdym sklepie, ale najlepszy jest ten zrobiony w domu, własnoręcznie. Będziesz potrzebować:

  • 800 g jabłek
  • 100 g cukru
  • 1 l wody
  • 10 g drożdży
  • piętkę chleba razowego.

Pokrojone na mniejsze części nieobrane jabłka należy włożyć do słoika i zalać przegotowaną, letnią wodą z cukrem. Do składników trzeba dodać pokruszone drożdże oraz skórkę chleba. Wszystko przykrywamy gazą i odstawiamy w ciemne i ciepłe miejsce na 10 dni. Całość należy codziennie mieszać drewnianą łyżką. Po 10 dniach płyn trzeba przecedzić, wlać z powrotem do naczynia i odstawić w ciemne i chłodne miejsce na około 45 dni. Później należy całość przefiltrować. Najlepiej spożywać go jako dodatek do warzyw. Wystarczy dodać jego sporą ilość do sałatki, tak aby jego kropelki wyraźnie osadziły się na produktach.

Ocet jabłkowy nie jest panaceum na odchudzanie. Warto pamiętać, że nie powinno się spożywać octu jabłkowego bez ograniczeń. Taka praktyka może podrażnić śluzówkę żołądka i spowodować powstanie wrzodów. Jeśli będziemy do tego suplementu podchodzić z rozsądkiem, z pewnością będzie świetnym wsparciem w walce z dodatkowymi kilogramami.