Biżuteria Kobieta Trendy

Obrączki ślubne w sezonie 2017

Share On Facebook

Na co zwrócić uwagę wybierając obrączki w obecnym sezonie? Podpowiadamy i przedstawiamy najciekawsze zestawienia obrączek ślubnych na rok 2017.

Trendy w sferze obrączek ślubnych nie zmieniają się zbyt często. Królują proste i jednokolorowe obrączki, które są ponadczasowe a przy tym eleganckie i subtelne. Złoto to klasyka, ale coraz częściej przyszła para młoda wybiera złoto w różnych jego odcieniach i z dodatkami innych metali lub kamieni szlachetnych.

Obrączki ślubne tylko ze złota?

Czy złoto może mieć inny kolor? Złoto jest tylko jedno. Białe złoto, to praktycznie stop złota z niklem, cynkiem a czasem srebrem. Dzięki temu jest dużo twardszy od klasycznego złota i mniej skore do zarysowań. Białe złoto przypomina barwę platyny lub srebra. Z wymienionych metali szlachetnych również możemy otrzymać piękne wzory obrączek.

Wielokolorowe obrączki to trend, który utrzymuje się na rynku już od jakiegoś czasu. Wydaje się, że ta moda utrzyma się również na następne lata. Jeśli planujecie ślub dopiero w przyszłym roku, z pewnością znajdziecie tu coś dla siebie.

Tradycja lubi być często konfrontowana z nowoczesnością. Złoto w parze ze srebrem, platyną, tytanem a nawet czarnym karbonem może wyglądać naprawdę zjawiskowo. To propozycje dla odważnych przyszłych małżonków. Można spotkać różne połączenia, czasami zestawia się dwa różne szlachetne metale, ale zdarza się również, że rodzajów metali na jednej obrączce jest dużo więcej.

Jakie obrączki ślubne wybrać?

Prawdziwe złoto z białym złotem lub srebrem, platyna muśnięta satyną czy tytan o chropowatej fakturze, to propozycje, które często można spotkać u prywatnych jubilerów i w salonach jubilerskich. Również dodatki w postaci diamentów lub innych kryształów szlachetnych, a także specjalne grawery znajdują tu swoje miejsce. Tak udekorowana najważniejsza biżuteria z pewnością może robić wrażenie.

Wybierając wzór obrączki trzeba jednak pamiętać, że to biżuteria często na całe życie. Chwilowa fanaberia może skończyć się po kilku latach lub nawet miesiącach odłożeniem obrączki do szuflady. Warto wybierać świadomie ale i z klasą!