Dom HOT Porady Pupil

Pupil w domu – siatka dla kota na balkonie

Share On Facebook

Era kotów wpadających pod koła samochodów powoli dobiega końca. Właściciele są coraz bardziej świadomi niebezpieczeństw czyhających na zwierzęta. Dlatego decydują się na solidne zabezpieczanie okien i balkonów przed potencjalnymi uciekinierami.

Mieszkanie w bloku nie musi wiązać się z brakiem zwierząt. W betonowym lesie również możemy cieszyć się malutkimi przyjaciółmi. Jednak nie zwalnia to nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo naszych towarzyszy. Siatka dla kota na balkonie może uratować jego życie.

Niezabezpieczony balkon i okna są częstym powodem śmierci domowych kotów. Nawet jeśli zwierzę przeżyje upadek z wysokości, to nie odnajdzie się w otaczającym go środowisku. To mit, że taki skoczek jest samobójcą. Po prostu posłuchał instynktu i podjął próbę upolowania np. ptaka. To w interesie i obowiązku właściciela leży to, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć balkon i okna.

W tym celu można skorzystać z usług profesjonalnych firm, które zajmują się zakładaniem takich zabezpieczeń lub kupić gotowy zestaw do zamontowania.

Jeśli jesteśmy bardziej kreatywni, możemy stworzyć takie zabezpieczenie samodzielnie. Do wykonania będziemy potrzebować sztywnej, najlepiej metalowej siatki, która uniemożliwi wygryzienie kotu ewentualnej dziury. Możemy ją dostać w prawie każdym sklepie budowlanym. Do tego niezbędne będą również aluminiowe kątowniki, które zapewnią stabilizację naszej konstrukcji. Dodatkowo potrzebna będzie odpowiednia ilość opasek zatrzaskowych do montowania.

Jest to bardzo prosta metoda na zapewnienie naszemu ukochanemu zwierzakowi niezbędnego bezpieczeństwa. Nie będzie nam nawet potrzebna wiertarka. Jest to niedrogi i skuteczny sposób, dlatego zachęcamy do skorzystania z niego. Nasz kot będzie mógł do woli przebywać na świeżym powietrzu, a przy tym nie stanie się mu nic złego.

Jeśli wciąż masz wątpliwości, obejrzyj przykładowy instruktaż zabezpieczania balkonu: