Akcesoria Dom HOT

Zadbaj o naszą planetę z ECOBAMBOO

Share On Facebook

Kula ziemska coraz bardziej staje się ogromnym wysypiskiem śmieci. Szczególnie narażone są wody naszej planety. Ekolodzy alarmują – do 2050 roku będzie w nich pływać więcej śmieci niż ryb. Nie przyczyniaj się do tego – wypróbuj ECOBAMBOO.

Każdy z nas jest w mniejszym lub większym stopniu odpowiedzialny za zanieczyszczanie środowiska. Generujemy całą masę odpadów, które przyczyniają się do zaburzania naturalnego ekosystemu. Wiele zwierząt uznaje plastik za pożywienie, a ten nie rozkłada się w ich układzie pokarmowym, co prowadzi do tragedii. To my, ludzie, możemy temu zapobiec. To my, ludzie, możemy stosować zamiast plastiku BAMBUS!

Ecobamboo
fot. naturala.pl

Szczoteczki do zębów z firmy Ecobamboo zostały wykonane z naturalnego bambusa, a ich włosie z Nylonu4, który w 100% ulega biodegradacji. Nie musisz w tym przypadku martwić się o pandy, ponieważ surowiec, z którego powstaje produkt to tzw. Moco Bamboo, czyli roślina, którą nie żywią się te zwierzęta, dodatkowo jest on pozyskiwany z prywatnych hodowli.

Opakowanie? Również w 100% ulega procesowi biodegradacji. To czyni ten produkt całkowicie naturalnym i bezpiecznym dla środowiska, co ani trochę nie wpływa na długość użytkowania szczoteczki. Zaleca się jej wymianę po około 3 miesiącach, czyli po takim samym czasie jak jej plastikowych odpowiedników.

Ecobamboo
fot. facebook.com/ecobambootoothbrushes/

Szczoteczkę dobrze jest przechowywać w suchym miejscu, ponieważ bambus jest naturalnym surowcem i najlepiej zachowuje się właśnie w takich miejscach. Pasta do zębów powinna się zmyć z włosia bez najmniejszych problemów. W razie jej przylgnięcia można ją zmyć przy pomocy ciepłej wody i delikatnego tarcia opuszkami palców. Rękojeść może ulec wyblaknięciu, co jest normalnym zjawiskiem.

Ecobamboo
fot. facebook.com/ecobambootoothbrushes/

Jeśli planeta, na której żyjesz nie jest Ci obojętna, warto wypróbować szczoteczkę Ecobamboo. Trwały i elegancko wyglądający produkt bardzo dobrze sprawdzi się również jako ozdoba Twojej łazienki.

Szczoteczkę możesz kupić na stronie ecobamboo.pl

Klaudia Woźniak
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Żywo zainteresowana pielęgnacją włosów i ciała, podróżami, makijażem, jeździectwem oraz dobrą literaturą. >>>Czytaj więcej artykułów autorki<<<

Komentarze dla “Zadbaj o naszą planetę z ECOBAMBOO

 1. O ekologię trzeba dbac na kadym kroku.Róbmy to małymi krokami pozynając od siebie i swojego domostwa.Segregacja smieci bardzo istotna a przez wielu z nas lekceważona.Bio- odpady przez wielu nie mających mozliwości i ch składania i magazynowania w przydomowych kompostownikach, które potem mozna doskonale użyc jako kompostownik.Palstykowe torby, torebeczki i opakowania-rzeczy ktre nigdy nie ulegna biodegradacji mozna zastąpić bio-torbami.ajna idea z szczoteczką do żębów, która równiz co kilak miesięcy wymieniamy .I ulega biodegradacji….małymi krokami ale sukcesywnie zadbajmy o nasze środowisko wokól siebie.

 2. Przy najbliższej okazji zakupię szczoteczki Ecobamboo dla wszystkich domowników, gdyż wszelkie ekologiczne idee są bliskie memu sercu 🙂
  No i ta panda na opakowaniu 😀

 3. O środowisko trzeba dbać, Chętnie przetestuje szczoteczkę .

 4. Wspaniała alternatywa dla plastikowych nie podlegających recyklingowi szczoteczek ! Chętnie przetestowałabym !

 5. Kto lepiej zadba o naszą planetę, jak nie my sami? Pora zacząć choćby małymi krokami od nas samych. Pomysł na taką eko szczoteczkę jest genialny i może stanowić jeden z tych kroczków 🙂

 6. Bardzo interesujący artykuł. Pierwszy raz spotkałam się z bambusowymi szczoteczkami. Bardzo chętnie wypróbuję ten produkt.

 7. Dziękuję za bardzo cenne wiadomości. Z przyjemnością przetestuję nowość, która pozwoli mi w kolejnym kroku być eko i współgrać z przyrodą.

 8. Jeszcze nie słyszałam o takiej szczoteczce. Myślę, że warto ja wypróbować i przyczynić się do ochrony środowiska.

 9. #BeautyBag ciekawy artykuł o ekologii, ekologia jest dla mnie ważna, dlatego segreguję śmieci i dbam o środowisko jak tylko mogę. Po raz pierwszy spotkałam się z bambusowymi szczoteczkami i dlatego chciałabym z niej korzystać jak również polecać ją innym osobom by również przyczyniły się do ochrony środowiska.

 10. super! gratuluję designu i przemyślanego procesu. każda szczoteczka powinna się samoczynnie rozkładać. totalny hit, który trzeba koniecznie wypróbować. 🙂

 11. Chętnie zamienię swoją szczotkę na ekologiczną, i zaopatrzę w taką swoją żonę . Oboje dbamy o segregację i ekologię, zbyt wiele śmieci wokoło

 12. Super artykuł 🙂 z ogromną chęcią przetestowałabym taką szczoteczkę 🙂

Comments are closed.