najlepsze lata seksu
Mężczyzna Seks

Najlepsze lata seksu. Kiedy mamy największą aktywność?

Share On Facebook

Maturzyści, 30-latkowie a może przed 50? Każdy uważa, że jest w wieku, który umożliwia mu odczuwanie największej przyjemności z seksu. Jak jest naprawdę?

W każdym z nas tkwi przeświadczenie, że to właśnie nasz wiek jest najlepszy, aby uprawiać najbardziej satysfakcjonujący seks w życiu. Starsi jednak zazdroszczą młodym energii i pomysłów, a młodzi z kolei doświadczenia i wyrafinowania starszym kolegom. Kto w tym wypadku ma rację? Czy jest wiek, który łączy wszystkie te cechy?

Kiedy ludzie mogą osiągnąć swój najlepszy seks w życiu?

W Stanach Zjednoczonych zapytano 50-latków i 60-latków o swoje doświadczenia. W odpowiedzi najczęściej padało przeświadczenie, że lata między 40-tką a 50-tką to najlepszy okres na wyśmienity seks. Szczególnie, kiedy mamy 46 lat możemy osiągnąć najlepszy seks w życiu. Podobno. To dość ciekawa teoria. Choć wydaje się bardzo wiarygodna. W końcu kto o seksie może wiedzieć najwięcej, jak nie doświadczeni i starsi kochankowie.

najlepsze lata seksu kobieta

W jakim wieku kobiecie chce się najbardziej?

To chyba najczęściej zadawane pytanie na forach szczególnie przez młodych mężczyzn. Dlaczego? Fascynacja chłopców starszymi i doświadczonymi koleżankami wzmaga się w sile ich seksualnych lat, czyli między 17 a 25 rokiem życia. To wtedy mężczyźni są najbardziej skorzy do igraszek, wytrzymując każde tempo i ciągle myślą o swoich koleżankach. Odwracając pytanie odnośnie płci męskiej, mężczyznom praktycznie zawsze chce się seksu, niezależnie od wieku – choć będąc młodzieńcem ta chęć jest zdecydowanie silniejsza. A kobiety?

Kobiety w momencie dojrzewania nie są tak naprawdę rozbudzone jak mężczyźni. Swoją największą aktywność osiągają po 35 roku życia. 30-latki i 40-latki są już bardziej świadome swojej seksualności, to w tym okresie najczęściej osiągają orgazm, gdyż wiedzą co bardziej sprawia im przyjemność. W tych także latach lubią więcej eksperymentować i mają większą ochotę na seks.

Dla mężczyzn to czasami zła informacja. Koło czterdziestki męskie libido powoli maleje, kobiece wręcz przeciwnie. Jak to pogodzić?

najlepsze lata seksu związek

Pary, które uprawiają seks częściej są bardziej szczęśliwi od tych, którzy robią to z obowiązku lub raz na jakiś czas. Patrzenie w metrykę ani nawet w sferę libido w tym przypadku nie jest regułą. Najważniejsze jest jednak to, jak budujemy swoje relacje ze swoimi partnerami. Seks jest przecież bardzo ważnym elementem wspólnego życia i prawdopodobnie najlepszy seks osiąga się wówczas, kiedy czujemy bliskość, spełnienie, zrozumienie i fascynację ze stałym partnerem. Wierność ale i otwartość, trwałość i nietoksyczność to elementy, które powinny pomóc każdemu, kto myśli o najlepszym seksie w swoim życiu.

Zdjęcia: 123RF

 

Przeczytaj również: Pobudź swoje libido