muszka z drewna
Gadżety HOT Mężczyzna Moda

Muszka z drewna czy materiału?

Share On Facebook

Ten elegancki dodatek męskiego ubioru przechodzi w ostatnim czasie dużą rewolucję. Do jej produkcji wykorzystuje się już nie tylko materiał, ale także drewno. Muszka z drewna robi obecnie furorę. 

Muszka to jeden z bardziej stylowych elementów męskiego ubioru. Kiedyś szyto je z jednego kawałka materiału, a dżentelmen który ją zakładał sam musiał ją sobie zawiązać. Noszono je do fraka, smokingu i oczywiście garniturów. Były przeznaczone na specjalne i formalne okazje. Dziś po muchy sięgają mężczyźni na różne okazje, nie tylko na uroczystości ale również spotkania z przyjaciółmi, do knajpy, teatru, na grilla, a nawet na spotkania biznesowe. Nadal mucha stanowi bardzo ważny element męskiego ubioru podczas ceremonii zaślubin.

Można się spotkać z trzema typami tradycyjnych much: motyl (półokrągłe zakończenie po obu stronach, skrzydełka dość wysokie), diament (trójkątne zakończenie po obu stronach), nietoperz (proste zakończenie po obu stronach, skrzydełka są niskie). Wszystko oczywiście podyktowane jest wiązaniu. Mucha zyskuje charakter w momencie dobrego zawiązania i odpowiedniego rozmiaru. Powinna być ona dobrze dopasowana do szyi noszącego, nie za krótka i niezbyt długa. Podobnie jak z krawatem.

Muszka z drewna jako gadżet?

Stylowy mężczyzna odłożył na chwilę krawat i sięgnął po nieco ekstrawagancki dodatek. Choć wydaje się, że obecnie mucha nieco straciła na prestiżu, właśnie ze względu na powszechność stosowania ich w różnych sytuacjach (bardziej tych nieformalnych) i rodzaju materiału z jakiego została zrobiona. Nadal to jednak elegancki dodatek, który przyjmuje obecnie formę raczej gadżetu.

#bowtie#woodworld#wood#wedding#men #handsome @woodworld.pl

A post shared by WoodWorld.pl (@woodworld.pl) on

Mucha to większa wariacja w ubiorze, to również sygnał, że właściciel nie boi się eksperymentować ze strojem. Tym bardziej jeśli wybierze nietypowy wzór materiału bądź zupełnie inne tworzywo, jak na przykład drewno.

Muszka z drewna na różne okazje

Drewno wykorzystywane jest obecnie do wielu produktów codziennego użytku. Przyjmuje formę użyteczną w postaci dodatków do ubrań, biżuterii czy okularów. Nic więc dziwnego, że po ten naturalny materiał sięgnęli producenci męskich much. Drewno to styl i klasa.

Muchy mogą być wykonane z różnych gatunków drzew. Forma i rodzaj materiału obecnie nie stanowi problemu. Do produkcji wykorzystuje się drzewa egzotyczne – bambus, zebrano, mahoń, jak również bliżej nam znane – orzechowiec, wiśnia, klon. Tego typu muchy mogą przybrać nieco inne kształty niż te tradycyjne, ale i tak mogą prezentować się naprawdę znakomicie.

Drewniana mucha to przede wszystkim ekstrawagancja i ciekawy gadżet, który może świetnie wyglądać. To dobry sposób na wyróżnienie się z tłumu oraz sygnał dla wszystkich, że właściciel drewnianej muchy potrafi się bawić formą i raczej nie będzie się przejmował opinią innych. To prosty ale z klasą dodatek, który będzie pasował na prawie każdą okazję.