Puzzle 3D z drewna
Gadżety Mężczyzna Trendy

Puzzle 3D z drewna. Zabawki dorosłego chłopca

Share On Facebook

Miłośnicy drewnianych gadżetów mają kolejny powód do zadowolenia. To mechaniczne modele do samodzielnego montażu. Poznajcie niezwykłe puzzle 3D z drewna.

Coraz częściej w sklepach dla dzieci, a także w marketach znanych sieciówek, można znaleźć drewniane zabawki do samodzielnego składania. Puzzle 3D z drewna robią ostatnio furorę. Trudno się temu dziwić, to zupełnie inny poziom zabawy dla dziecka. To także wyśmienicie spędzony czas przy składaniu drewnianych części, które można wprawić w ruch. Nic dziwnego, że nawet dorośli z chęcią sięgają po te gadżety.

Perpetuum mobile? Puzzle 3D z drewna inne niż wszystkie

Drewno to bardzo wdzięczny i szlachetny materiał. Obecnie bardzo często używany jest do produkcji różnych gadżetów, jak okulary, muszki do koszul, zegarki czy etui do telefonów. Produkty z niego tworzone mają indywidualny charakter, klasę a przede wszystkim są ekologiczne. Produkowanie zabawek z drewna to oczywiście żadna nowość, były one już wcześniej. Jednak w czasach, gdzie liczy się najwyższa jakość, drewno stanowi podstawowy materiał do tworzenia bardzo unikatowych zabawek, jak puzzle 3D.

Sneaky peak into our #UGEARS #Mechanical #Town 🏰 Coming to 💡www.ugears.online💡 soon! #ugearsmodels #3dpuzzle #newmodel

A post shared by UGears Mechanical Models (@ugears_uk) on


Puzzle 3D z drewna to specjalnie zaprojektowane modele mechaniczne do samodzielnego składania. Ich złożenie nie wymaga dodatkowych czynności jak wbijanie gwoździ, piłowanie, cięcie czy szlifowanie. Wszystko można połączyć bez użycia kleju. Wystarczy połączyć poszczególne elementy konstrukcji i wprawić w ruch. Wiele z takich gotowych konstrukcji są wyposażone w mechanizmy, koła zębate, specjalne taśmy. Dzięki temu zabawka jest w stanie cieszyć oko w pełni wizualnie i przestrzennie.

 

Drewniane arcydzieła

W sklepach internetowych można zamówić naprawdę cuda. Te małe drewniane arcydzieła przybierają formę znanych budowli, zwierząt, pojazdów a nawet nietypowych urządzeń, przypominających mechanizmy zegarowe. Budowanie z gotowych elementów tego typu mechanizmów wyzwala naszą kreatywność i innowacyjność. Dla dzieci to pierwsze zetknięcie z „maszynami”, dzięki czemu poznają ich sposób funkcjonowania „od środka”. Dla dorosłych to czasami powrót do dzieciństwa i przypomnienie sobie czasów małych konstruktorów.

Zdjęcie główne: wooden.city

Przeczytaj również: Drewno na oczach