Zioła przyciemniające włosy
Kobieta Pięlegnacja Włosy

NAPARY – Jak przyciemnić włosy domowym sposobem?

Share On Facebook

Jak przyciemnić włosy domowym sposobem i dlaczego w ogóle warto rozważyć taką opcję? Odpowiedź jest prosta: zabieg taki jest delikatniejszy, a jednocześnie pielęgnuje. Wiele z produktów, które przyciemnią włosy, znajduje się już w Twoim domu. Jak je wykorzystać, aby osiągnąć najlepsze efekty?

Jak przyciemnić włosy domowym sposobem?

Na początek należy zaznaczyć, że domowe sposoby na przyciemnianie włosów jest dobrym rozwiązaniem w trzech przypadkach. Pierwszym z nich jest chęć zmiany koloru o jeden lub dwa tony – bo właśnie taki efekt osiągniesz, stosując poniższe składniki. Drugi to nadanie włosom odpowiednich refleksów – ciepłych lub chłodnych (w zależności od zastosowanego produktu). Trzeci przypadek to chęć odświeżenia aktualnego koloru włosów (dotyczy to zarówno włosów naturalnych, jak i farbowanych). Ok, czas na listę składników i sposoby na ich stosowanie.

Kawa i herbata

Przyciemnianie włosów kawą

Szybko i skutecznie przyciemnia włosy, a zawarta w kawie kofeina korzystnie wpływa na skórę głowy. Jak przyciemnić włosy kawą? Zaparz 4 łyżki kawy mielonej w 500 ml wody. Gdy napar ostygnie, przepłucz nim włosy, poczekaj chwilę, delikatnie wyciśnij go z włosów i pozostaw do wyschnięcia. Nie spłukuj.

Przyciemnianie włosów herbatą

Ten sposób idealnie sprawdzi się na włosach w kolorze ciemnego blondu. Dlaczego? Herbata sprawia, że włosy nabierają lekko brązowego koloru z nieco rudawymi refleksami. Jak przyciemnić włosy herbatą? 4 łyżki czarnej herbaty liściastej zaparz w 500 ml wody, następnie po umyciu włosów przepłucz je naparem. Następnie osusz włosy i poczekaj, aż wyschną. Nie spłukuj.

Przyciemnianie włosów korą dębu

Kora dębu jest dostępna w wielu sklepach zielarskich i właśnie w takich miejscach warto ją kupować. Produkt przyciemnia włosy, tworząc chłodne refleksy. Jak przyciemnić włosy korą dębu? 50 g kory dębu zalej wodą i gotuj przez kilkanaście minut. Po ostudzeniu odcedź napar i poczekaj, aż ostygnie. Następnie przepłucz włosy i osusz ręcznikiem – nie spłukuj.

Przyciemnianie włosów orzechem włoskim

Ten sposób jest najtrwalszym wśród naturalnych metod przyciemniania włosów. Ze względu na silne właściwości barwiące orzech włoskiego, zabieg należy przeprowadzać w rękawiczkach. Jak przyciemnić włosy orzechem włoskim? 3 garście rozdrobnionych orzechów włoskich gotuj przez około 15 – 20 minut. Gdy płyn ostygnie, stosuj go jako płukankę – pozostaw na włosach na 30 minut, następnie spłucz czystą wodą.

Przyciemnianie włosów

Przyciemnianie włosów henną

Henna jest dobrze znanym sposobem na zmianę koloru włosów, a przy tym naturalnym. Jednak jej efekty są dużo bardziej widoczne, co może w pewnych przypadkach stanowić problem. Jakich? Włosy każdej z nas różnią się i to, co na jednych wygląda świetnie, na innych już takie nie jest. Henna nie jest tu wyjątkiem. I o ile zmycie kawy, herbaty czy kory dębu jest proste, o tyle z henną problem jest poważniejszy.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, których skład w całości opiera się właśnie na hennie. Zawsze wybieraj produkty oparte na hennie naturalnej, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Instrukcję stosowania znajdziesz zawsze na opakowaniu i jest ona tak prosta, jak tradycyjne farbowanie włosów.

Poza hennowaniem sprawdziłam wszystkie powyższe sposoby na delikatne przyciemnienie włosów. Moim ulubionym jest stosowanie herbaty, ponieważ to właśnie ona nadaje ładny, ciepły odcień. Można ją bezpiecznie stosować po każdym myciu, a dla wzmocnienia efektu spryskiwać naparem suche włosy – dokładnie tak, jak w przypadki mgiełki do włosów. A Ty, jaką metodę polecasz?

Share On Facebook