Szampony na wypadanie włosów
Kobieta

Szampony na wypadanie włosów – RANKING TOP 5

Share On Facebook

Szampony na wypadanie włosów są podstawowym kosmetykiem, jaki należy wdrożyć do pielęgnacji, gdy mamy do czynienia z nadmiernym wypadaniem kosmyków czy łysieniem androgenowym. W naszym rankingu znalazło się pięć topowych produktów, które cieszą się pozytywnymi opiniami i recenzjami!

Każdej osobie zależy na tym, by utrzymać włosy w dobrej kondycji, dlatego jeśli nagle kosmetyki zaczynają wypadać w zwiększonej ilości, warto poznać przyczynę problemu i wdrożyć odpowiednie działania, które będą temu przeciwdziałać. Podstawą jest odpowiednio dobrana pielęgnacja, która będzie bazować na kosmetykach hamujących wypadanie włosów i aktywizujących wzrost nowych.

Szampony na wypadanie włosów – najpierw odkryj przyczynę

Szampony na wypadanie włosów są w zasadzie pierwszym produktem po jaki sięgamy, zauważając problem nadmiernego wypadania włosów. Jest to oczywiście właściwy odruch, jednak najważniejsze jest poznanie przyczyny, która powinna być punktem wyjścia do wdrożenia właściwej, a więc skutecznej pielęgnacji.

Warto zaznaczyć, że wypadanie włosów jest naturalnym procesem, który sam w sobie nie powinien być powodem do zmartwień – jednego dnia człowiek może tracić nawet około 100 włosów. Problem zaczyna się wówczas, gdy obserwujemy u siebie wzmożone i nadmierne wypadanie kosmyków.

Przyczyn wypadania włosów może być wiele, dlatego każdorazowo warto skonsultować się z lekarzem-specjalistą, który postawi trafną diagnozę i zaleci odpowiednie leczenie. Jednocześnie samodzielnie możemy wprowadzić zmiany w pielęgnacji kosmyków – zainwestować w szampony na wypadanie włosów, a także wzmacniające wcierki, odżywki, maski i sera.

Nieleczone (lub nieodpowiednio leczone) wypadanie włosów, może doprowadzić do wyraźnego przerzedzenia się kosmyków, a w skrajnych przypadkach również do całkowitego wyłysienia, dlatego warto w porę zareagować i zadbać o swoje włosy w najlepszy możliwy sposób.

Szampony przeciw wypadaniu włosów

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Przyczyn wypadania włosów mogą być dziesiątki, jeśli nie setki. Mogą mieć podłoże genetyczne, chorobowe, związane z kondycją skóry głowy czy włosów. Bardzo często wywołują je infekcje, anemia, choroby tarczycy, łysienie plackowate czy łojotokowe zapalenie skóry.

Wypadanie włosów może być również spowodowane niezdrowym stylem i trybem życia, nieodpowiednim odżywianiem, stresem, zmianami hormonalnymi czy też pogorszeniem kondycji kosmyków w wyniku niewłaściwej pielęgnacji i stylizacji (nadmiernego używania lokówki, prostownicy, suszarki).

Jeśli zauważymy więc, że włosów wypada więcej niż zwykle, najpierw powinniśmy zadbać o dietę, zmienić nieco styl życia, postawić na pielęgnację bazującą na kosmetykach wzmacniających. Jeśli to nie przyniesie efektu, warto skonsultować się z lekarzem.

Najlepsze szampony na wypadanie włosów – ranking TOP 5 produktów

Szampony na wypadanie włosów, im szybciej zostaną wdrożone, tym skuteczniej mogą zadziałać. Dobre szampony, nie tylko zahamują wypadanie kosmyków, ale przede wszystkim wzmocnią włosy, odbudują ich strukturę, odżywią je i zadziałają na cebulki – pobudzając je do wzrostu.

Szampony na wypadanie włosów bardzo często bazują na naturalnych ziołach, unikalnych kompleksach i roślinnych substancjach. W produktach warto poszukiwać pokrzywy, cynku, kofeiny, wyciągu z łopianu, stemoksydyny, palmy sabałowej, amineksilu, witamin, antyoksydantów czy ekstraktu z mięty.

5 najlepszych szamponów na wypadanie włosów

1. Radical Med Anti Hair Loss Shampoo jest specjalistycznym produktem, który docelowo zmniejszyć ma wypadanie włosów aż o 91%. W jego składzie można odnaleźć ekstrakt ze skrzypu polnego, prowitaminę B5 oraz specjalny biokompleks kotwiczący włosy Pro-Hair Bosster 4H.

Szampon nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale też zauważalnie je wzmacnia, odżywia, poprawia ich kondycję, a także pobudza do wzrostu. Silnie regeneruje oraz uszczelnia włókna włosów.

Radical Med Anti Hair Loss Shampoo szampon przeciw wypadaniu włosów 300ml

2. Skrzypovita Pro jest szamponem dedykowanym osobom, które zmagają się z nadmierną utratą kosmyków. Produkt bazuje na innowacyjnym systemie Baicapil, który jest połączeniem pszenicy, bajkaliny oraz kiełków soi – rośliny te działają synergicznie – aktywują komórki macierzyste mieszków włosowych, a jednocześnie zapewniają im ochronę przed starzeniem oraz przedwczesnym wypadaniem.

Szampon pobudza wzrost nowych włosów i sprawia, że stają się gęste, mocne oraz silnie zakotwiczone w skórze głowy. Oprócz kompleksu Baicapil, szampon zawiera również mnóstwo wyciągów roślinnych i naturalnych ekstraktów, m.in. pokrzywę, skrzyp polny, korzeń łopianu, rumianek czy nagietek. W składzie można odnaleźć także aminokwasy i witaminy z grupy B.

Skrzypovita Pro szampon przeciw wypadaniu włosów 200 ml

3. Elfa Pharm Intensive Hair Therapy to rewelacyjny szampon łopianowy przeciw wypadaniu włosów z aktywatorem wzrostu. Kompleks Bh Intensive+ jest połączeniem olejku łopianowego, olejku z owoców palmy sabałowej oraz ekstraktu z tymianku, które zapobiegają wypadaniu włosów, ale przede wszystkim wzmacniają cebulki włosowe i stymulują wzrost nowych kosmyków.

Szampon doskonale odżywia i wzmacnia włosy – kosmyki wstają się gęste, zdrowe i pełne blasku. Co ważne, kosmetyk jednocześnie walczy z łupieżem oraz nadmiernie suchą skórą głowy. Produkt może być wykorzystywany w codziennej pielęgnacji włosów.

Elfa Pharm Intensive Hair Therapy szampon łopianowy przeciw wypadaniu włosów 200 ml

4. Dermena Hair Care jest kolejnym szamponem, który zdobywa pozytywne recenzje. Hamuje wypadanie włosów, ale też stymuluje ich odrastanie. Jego skuteczność tkwi w substancji czynnej pochodzenia witaminowego – produkt bazuje na molekule Regen 7, która działa wielokierunkowo. Z jednej strony wzmacnia mieszki włosa, poprawia ich odżywienie, ale też kompleksowo troszczy się o skórę głowy.

Regularne stosowanie szamponu sprawia, że włosy stają się mocne i gęste, skórze głowy przywrócona zostaje równowaga, a praca gruczołów łojowych jest uregulowana, co niweluje problem nadmiernego łojotoku skóry. Szampon zalecany jest nie tylko w przypadku nadmiernego wypadania włosów, ale również przy podrażnieniach skóry głowy, przy problemie przetłuszczania się włosów i po zakończonej chemioterapii.

Dermena Hair Care Szampon hamujący wypadanie włosów oraz stymulujący ich odrastanie (200 ml)

5. Bandi Tricho-Esthetic jest specjalistycznym produktem przeciw nadmiernemu wypadaniu włosów i przerzedzeniom. Idealny jako profilaktyka przed utratą gęstości. Wzmacnia kosmyki, uodparnia je na uszkodzenia mechaniczne, a także stymuluje ich wzrost.

W składzie szamponu obecne są keratyna roślinna, która wzmacnia włos oraz kofeina, która stymuluje mikrokrążenie i przyspiesza wzrost włosa. Szampon zawiera również stymulator wzrostu włosa, który pobudza wzrost, pozytywnie wpływa na gęstość kosmyków, a także spowalnia starzenie się mieszków włosowych i przeciwdziała utracie włosów na tle hormonalnym.

Bandi Tricho-szampon przeciw wypadaniu włosów (230 ml)


Włącz do swojej pielęgnacji szampony przeciw wypadaniu włosów

Szampony przeciw wypadaniu włosów charakteryzują się wysoką skutecznością, jednak należy pamiętać, że jeśli wypadanie jest bardzo intensywne lub pielęgnacja została wdrożona zbyt późno, kosmetyki mogą nie wystarczyć.

Wówczas warto zasięgnąć opinii lekarza-specjalisty, który po rozpoznaniu przyczyn i postawieniu diagnozy, wdroży leczenie dermatologiczne. Pamiętajmy też o właściwych produktach, które będą wzmacniać kosmyki podczas mycia – te przyniosą pierwsze efekty po kilku tygodniach. Podstawą jest odpowiedni szampon przeciw wypadaniu włosów, którego działanie zostanie wzmocnione przez specjalistyczne wcierki, sera, odżywki oraz maski.

Share On Facebook