Kobieta Pięlegnacja Trendy Włosy

Gładka tafla pięknych włosów? To możliwe za jedyne 2 złote!

Share On Facebook

Twoje włosy smętnie wiszą i wywijają się w każdym możliwym kierunku? Masz już dość spuszonych strąków? Gładka tafla pięknych włosów jest Twoim marzeniem? Nie mogłaś trafić lepiej! Zalaminuj swoje pukle.

Laminowanie włosów jest mocno proteinowym zabiegiem. Uzupełnia ubytki w łusce, więc gwarantuje gładką taflę, sprawia, że włosy są bardziej błyszczące, sypkie i miękkie w dotyku. Efekt utrzymuje się nawet przez trzy tygodnie, dlatego naprawdę warto. Kosztuje niewiele i możesz zrobić go sama, we własnym domu! Jak wykonać taki zabieg?

Składniki:

  • 1 łyżka żelatyny,
  • ¼ szklanki gorącej wody,
  • 1 łyżka dowolnej maski lub odżywki (najlepiej nawilżającej),
  • ½ łyżki dowolnego oleju nierafinowanego.

Żelatynę rozpuść w wodzie. Uważaj, by nie stężała! Gdy lekko przestygnie dodaj do niej maskę lub odżywkę. Całość zaaplikuj na umyte i osuszone ręcznikiem włosy na około 40 minut. Jeśli chcesz uzyskać lepszy efekt, nałóż na głowę foliowy czepek i ręcznik. Ciepło spowoduje, że składniki będą się lepiej wchłaniać. Po upływie określonego czasu bardzo dokładnie spłucz włosy. Jeśli obawiasz się, że zostanie na nich olej, czy też żelatyna, możesz umyć je delikatnym szamponem.

Zobacz to na instruktażowym filmiku:

Możesz kupić również gotową maskę do laminowania włosów w drogerii kosmetycznej. Jednak taka wykonana w domu jest tańsza, a przede wszystkim naturalniejsza.