Kobieta Pięlegnacja

Gładka skóra każdego dnia – poznaj tajniki depilacji

Share On Facebook

Piękna i gładka skóra to w dzisiejszych czasach podstawa. Latem odsłaniamy coraz więcej ciała, więc tym bardziej musimy się skupić na właściwej depilacji.

Nadmierne owłosienie nie jest mile widziane w żadnym wypadku, dlatego kobiety dążą do jego całkowitego usunięcia. Najlepiej trwałego, bezbolesnego i szybkiego! Niestety, nie zawsze jest to możliwe, jednak my mamy kilka sposobów, które mogą Wam pomóc. Dowiedz się jak depilować skórę!

Klasycznie

Najbardziej popularna i standardowa wersja pozbywania się zbędnego owłosienia to golenie maszynką. Można ją kupić wszędzie. Jest to metoda bardzo szybka i całkowicie bezbolesna, jednak efekt jest krótkotrwały, bo włoski szybko odrastają, do tego mocniejsze i ciemniejsze. Aby zmniejszyć ryzyko otarć i podrażnień, podczas golenia najlepiej zastosować specjalny krem, piankę lub żel przeznaczony do golenia. Dzięki temu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że się zatniemy, poza tym takie produkty w swoim składzie mają składniki nawilżające. Jeśli zdecydujemy się na golenie się z włosem, zminimalizujemy ryzyko podrażnień niemal do zera.

Sprytnie

Możemy zastosować specjalne kremy, które rozpuszczą keratynę, czyli białko budulcowe włosa. Po nałożeniu preparatu musimy chwilę odczekać i zdjąć go razem z owłosieniem specjalną szpatułką. Przy systematycznym używaniu takich produktów, włosy stają się słabsze i miększe. Jednak nie każdy będzie mógł korzystać z tej metody. Nie sprawdzi się ona w przypadku skóry wrażliwej, ponieważ takie kosmetyki mogą podrażniać. Oprócz tego nie zawsze uda im się usunąć wszystkie zbędne włoski.

Boleśnie

Ta wersja jest dla prawdziwych twardzielek. Depilacja przy pomocy specjalnego depilatora ze sprężynką, która chwyta i wyrywa włoski to prawdziwy hardcore. Jest to naprawdę skuteczna i tania metoda. Dzięki temu rozwiązaniu włosy znacznie słabną, jednak potrafią też wrastać, więc dodatkowo trzeba w odpowiedni sposób zadbać o skórę. Jeśli jesteś wrażliwa, a chciałabyś skorzystać z tej metody, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Na rynku można kupić specjalne depilatory, które są wyposażone w funkcję chłodzenia i masowania, co powinno zmniejszyć bolesne odczucia. Równie mało przyjemnym sposobem na pozbycie się włosków jest wosk. Możemy kupić gotowy w drogerii, bądź przygotować go samodzielnie. Musi mieć on odpowiednią temperaturę. W sklepach są również dostępne specjalne plastry z woskiem, które są najłatwiejszą metodą. Wystarczy je przykleić do skóry, rozgrzać pocieraniem dłoni i oderwać. Jeśli jesteś bardziej zaawansowana i przygoda z woskami nie jest dla Ciebie niczym obcym, możesz przygotować samodzielnie w domu pastę cukrową, która zapewni Ci gładką skórę. Zobacz jak zrobić pastę cukrową w domu:

Eksluzywnie

W niemal każdym salonie kosmetycznym możemy poddać się depilacji laserowej. Ta metoda jest dość kosztowna, ale naprawdę skuteczna. Zapewnia gładką skórę na długi czas. Wymagane jest kilka zabiegów, ze względu na fazy wzrostu włosów, jednak dla takich efektów, naprawdę warto. Ceny wahają się już od 99 zł za jedną część ciała. Natomiast tańszą alternatywą może okazać się jednorazowy zakup specjalnego  depilatora laserowego, którego możemy używać same w domu. Kosztuje on około 1000 zł.

Klaudia Woźniak
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Żywo zainteresowana pielęgnacją włosów i ciała, podróżami, makijażem, jeździectwem oraz dobrą literaturą. >>>Czytaj więcej artykułów autorki<<<