Kobieta Pięlegnacja

Postaw wyzwanie zaskórnikom! Za jedyne 30 groszy!

Share On Facebook

Spoglądasz w lustro, a tam znów pełno czarnych kropek? Przecierasz oczy i taflę, ale wszystko na nic, to nie zabrudzenie powierzchni, tylko Twojej twarzy. Dobrze trafiłaś, bo poniżej znajdziesz receptę na swój problem!

W sklepach jest szeroki wybór maseczek typu peel-of. Jedne sprawdzają się lepiej, inne nieco gorzej, jednak zazwyczaj łączy je dość wysoka cena. Mamy na to rozwiązanie! Wykonaj maseczkę oczyszczającą w swoim domu, przy niemalże zerowych kosztach i postaw wyzwanie zaskórnikom.

Oczyszczająca maseczka z żelatyną

Składniki:

  • dwie łyżki mleka,
  • dwie łyżki żelatyny.

Składniki łączymy ze sobą i mieszamy na małym ogniu w garnuszku, aby żelatyna się całkowicie rozpuściła, po czym zdejmujemy całość z kuchenki. Aby ułatwić sobie zadanie możemy do tego celu wykorzystać również mikrofalę. Gdy masa lekko ostygnie rozprowadzamy ją na nosie, brodzie i pozostałych miejscach oblężonych plagą zaskórników. Po około 20-30 minutach, gdy maseczka już zastygnie, powoli ją odrywamy. Najważniejsze, żeby masa dobrze zastygła (to zależy od nałożonej ilości warstw).

Oczyszczająca maseczka z białka

Składniki:

  • białko,
  • chusteczki.

Białko musimy ubić na pianę i nałożyć na nos, brodę i inne miejsca z wągrami. W tym celu możemy się wspomóc pędzelkiem. Następnie niewielki fragment chusteczki, który pasuje do danego miejsca, moczymy w ubitym białku i przenosimy na twarz dociskając do skóry. Czynność powtarzamy około czterech razy (czyli nakładamy cztery warstwy chusteczki z białkiem np. na nos). Po upłynięciu około 30 minut, gdy maseczka zastygnie, powoli ściągamy plaster. Dzięki temu zabiegowi pozbędziesz się zaskórników. Białka są bogatym źródłem witamin i minerałów i działają również przeciwzmarszczkowo.

Po ściągnięciu maseczek należy pielęgnować skórę tak jak dotychczas, przy użyciu ulubionego toniku i kremu. Nie ma możliwości, aby usunąć wszystkie wągry za pierwszym razem, dlatego kurację najlepiej powtórzyć kilkukrotnie w odstępach około 3 dni. Pamiętaj, aby nie stosować takich maseczek na uszkodzoną skórę.