maseczki na dłonie
Kobieta Pięlegnacja

Domowe maseczki na suche dłonie

Share On Facebook

Jesienią nasze dłonie wymagają szczególnej regeneracji. Suche i spierzchnięte potrzebują solidnej dawki witamin. Z myślą o nich przygotowaliśmy dla Was proste przepisy na domowe maseczki.

Każda z nas na pewno ma w domu produkty, z których może prosto i szybko stworzyć odżywczą maseczkę dla swoich dłoni. Poznajcie kilka naszych propozycji na domowe zabiegi pielęgnacyjne dłoni.

maseczki na dłonie

 

Oliwa – królowa nawilżenia

Głównym problem dłoni w okresie jesienno-zimowym jest ich suchość. Wiatr, zimno, częste zmiany temperatury sprawiają, że nasze dłonie są spierzchnięte, popękane, odwodnione. Potrzebują ultra mocnej dawki nawilżenia. W tym wypadku sprawdzi się niezawodna oliwa z oliwek. Już od dawna wiemy, że przydaje się ona nie tylko w kuchni. Oliwa posiada silne właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne.

Przykładowe maseczki z oliwą z oliwek

Oliwę delikatnie podgrzewamy. Następnie dodajemy do niej witaminę A i E w kapsułkach. Opcjonalnie możemy wcisnąć także kilka kropel z cytryny. W gotowej miksturze moczymy dłonie przez około 10-15 minut.

Podgrzaną oliwę z oliwek możemy również zmieszać z żółtkiem. Następnie całość nałożyć na dłonie i przykryć je folią kuchenną i koc. Miksturę trzymamy na dłoniach przez około 15 minut, po tym czasie delikatnie spłukujemy całość.

maseczki na dłonie

Miód – ultraregeneracja

Miodowa maseczka przyniesie natychmiastową ulgę spierzchniętym dłoniom.  Miód zawiera bogate właściwości przeciwzapalne, odnawiające i oczyszczające, dodatkowo poprawia krążenie krwi. To bogate źródło witamin i soli mineralnych.

Przykładowe maseczki z miodem

Podgrzewamy miód i dodajemy do niej kilka kropel z cytryny. Miksturę nakładamy na dłonie i pozostawiamy na około 15 minut. Następnie delikatnie spłukujemy maseczkę.

Delikatnie podgrzewamy mleko i dodajemy do niego dwie łyżki miodu i kilka kropli z cytryną. Nakładamy maskę na dłonie i przykrywamy je folią. Po 15 minutach zmywamy miksturę.

Ziemniak – zmiękczenie

Świetnym składnikiem do domowej maseczki na dłonie jest ziemniak. Posiada on bogate właściwości nawilżająco i zmiękczająco oraz bakteriobójcze.

Przykładowe maseczki z ziemniakiem:

Gotujemy dwa ziemniaki, rozgniatamy je. Dodajemy 3 łyżki ciepłego mleka i żółtko. Wszystko razem mieszamy. Miksturę nakładamy na dłonie i owijamy folią. Po 15 minutach spłukujemy maseczkę.

Pielęgnacyjne wartości posiada także same woda po ugotowanych ziemniakach. Wystarczy na kilka minut zamoczyć w niej dłonie.

Przeczytaj również: 5 niezbędnych kosmetyków na jesień.