Strobing na jesienne dni!
Hot News Kobieta Make up

Strobing na jesienne dni!

Share On Facebook

W te pochmurne, deszczowe dni przyda nam się odrobina blasku! Oczywiście na twarzy. Dzięki strobingowi nasze cera stanie się promienna i wypoczęta!

Strobing już kila miesięcy temu dokonał prawdziwej, kosmetycznej rewolucji. Za jego sprawą znany dotąd conturing odszedł w cień. Warto pamiętać, że strobing to nie sezonowy trend i tak jak i latem, sprawdzi się również jesienią i zimą.

Czym jest strobing?

Strobing makeup to podkreślenie atutów naszej urody w delikatny, naturalny sposób, za pomocą rozświetlacza. Nazwa wywodzi się z fotografii, gdzie oznacza zdjęcie z lampą błyskową. Dzięki strobingowi nasza skóra zyskuje promienny, zdrowy wygląd. W przeciwieństwie do konturowania nasza twarz nie wygląda jakby pokryta była toną „tapety”. Strobing odejmuje lat i jak zapewniają wizażyści pasuje do każdej kobiety, bez względu na wiek. Jest również stosunkowo łatwy w wykonaniu. Potrzebny będzie nam tylko jeden kosmetyk – rozświetlacz.

Strobing krok po kroku

  • Zacznij od odpowiedniego przygotowania twarzy. Dokładnie oczyść skórę, następnie ją nawilż. Możesz użyć kremu BB lub podkładu.
  • Zaopatrz się w odpowiedni rozświetlacz, zblizony do Twojego odcienia skóry.
  • Rozpocznij od aplikacji rozświetlacza pod oczami. Kształt, który uzyskasz, powinien przypominać skrzydło. Poprowadź kolejne kreski na grzbiecie nosa, pod i nad łukiem brwiowym, na brodzie i nad łukiem kupidyna.
  • Za pomocą pędzla bądź beautyblendera rozetrzyj krawędzie rozświetlacza.
  • W zależności od Twoich preferencji strobing możemy łączyć z jasnymi cieniami, lekkim błyszczykiem lub mocnym, wieczorowym makijażem. W każdej z tych stylizacji będzie wyglądał świetnie.

Jak wybrać odpowiedni rozświetlacz?

Na kosmetycznym rynku możemy spotkać rozśweitlacze w kremie/sztyfcie – nakładane bezpośrednio na podkład, w płynie – idealne dla początkujących lub w pudrze – aplikowane jako ostatni kosmetyk. Rozświetlacza różnią się od siebie również poświatą. Wizażyście polecają rozświetlacze w odcieniu złota do ciepłych typów urody, z kolei srebrne dla chłodnych typów urody, najbardziej uniwersalny kolor to szampański/platynowy.

Przeczytaj również: Wypróbuj giętkie pędzle w supercenie!