Kobieta Make up

Owalne pędzle (szczotki) do makijażu – czy warto je kupić i jak ich używać?

Share On Facebook

Owalne pędzle do makijażu zjednują sobie coraz to szerszą grupę wielbicielek. W czym tkwi ich sekret i czy tak naprawdę są potrzebne, jeśli posiadamy zwykłe pędzle?

Kobiety cały czas poszukują najlepszej, najłatwiejszej i najszybszej metody na zrobienie idealnego makijażu. Odpowiednio dobrane kosmetyki są jedynie połową sukcesu. Za dalszą część odpowiada technika oraz sprzęt, którym dysponujemy. Zwykłe, standardowe pędzle do makijażu cały czas są najbardziej popularne, dobrze się sprawdzają i wiele kobiet ich używa. Jednak coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się tzw. szczotki do makijażu.

Czym są owalne pędzle (szczotki) do makijażu?

Owalne pędzle są narzędziem do makijażu, które ma działać szybko i dokładnie. Mają bardzo gęste włosie i zbitą formę, dzięki czemu zapewniają perfekcyjną aplikację, która jest szybka i prosta. Gwarantują również łatwiejsze blendowanie kosmetyków na twarzy i pozwalają na niemal idealne wkomponowanie się podkładu ze skórą, dzięki czemu efekt naturalnego makijażu jest zagwarantowany.

Owalne pędzle (szczotki) do makijażu

Jakie są rodzaje szczotek do makijażu?

Tak naprawdę rodzai jest kilka, w zależności od producenta. Dlatego my skupimy się na tych najpopularniejszych.

Duży pędzel owalny, którego szerokość włosia wynosi około 5 cm. służy do aplikacji podkładu oraz pudru, dzięki dużej powierzchni zapewnia szybką aplikacją kosmetyku z zachowaniem naturalnego wyglądu.

Nieco mniejsza szczotka do makijażu, której szerokość włosia wynosi około 4 cm. jest idealna do aplikacji różu oraz brązera, ale powinna zdać egzamin również w nakładaniu podkładu, dlatego może stanowić zastępstwo dla powyższej. Sprawdzi się również dobrze w konturowaniu twarzy.

Kolejna szczotka jest jeszcze mniejsza, jej szerokość wynosi około 3 cm. Ta jest również polecana do aplikacja różu, brązera i podkładu, ale do tego składu dochodzi jeszcze korektor. Ma ona mniejszy kształt, dlatego gwarantuje lepszą precyzję.

Do aplikacji cieni na powiekach polecane są owalne pędzle, których szerokość włosia wynosi około 0,5 cm. Szczególne godne polecenia są te podłużne, które zapewnią nie tylko precyzyjny makijaż oczu, ale też sprawdzą się do konturowaniu nosa, czy też podkreślenia brwi.

Najlepsze w pędzlach owalnych jest to, że można ich używać do tego, czego się chce, w zależności od potrzeb. Ich włosie i forma zapewniają niemal całkowitą dowolność. Jedyne ograniczenie to kreatywność i dobra wola. Posiadając dwie szczotki o skrajnie różnych wielkościach możemy wykonać precyzyjny makijaż całej twarzy.

Owalne pędzle (szczotki) do makijażu

Komu są polecane owalne pędzle?

Owalne pędzle mogą stać się ułatwieniem dla każdej kobiety. Szczególnie są polecane dziewczynom, które dopiero co rozpoczynają przygodę z makijażem, ponieważ dzięki nim makijaż będzie wyglądał delikatniej. Dla doświadczonych kobiet, które są z makijażem za pan brat, może się okazać, że będzie to zbędny wydatek. Jednak na pewno warto wypróbować ich działanie, w końcu życie należy sobie ułatwiać!

Nie wierzysz w działanie owalnych pędzli i wciąż wolisz używać np. beautyblendera? Spójrz jak sprawdzają się w teście pomarańczy, to obrazuje jak wtapiają podkład w skórę:

Przeczytaj również: Rodzaje pędzli do makijażu – jak i do czego ich używać?