Buty Kobieta

Poznaj sposoby na niewygodne buty

Share On Facebook

Po przymierzeniu butów w sklepie i przejściu kilku metrów wydawało Ci się, że są wygodne i pasują idealnie, a w domu okazało się być zupełnie inaczej? Na dodatek w sklepie, w którym je kupiłaś nie można dokonywać zwrotów? Mamy na to radę!

Obuwie musi być wygodne, aby zapewnić komfort nogom, które dźwigają całe ciało każdego dnia. Dlatego bardzo ważne jest to, aby dobrać dla siebie odpowiednie obuwie. Niekiedy po zakupie nowej pary butów, te są rozczarowaniem. Za ciasne, za wysoki obcas, zbyt śliska podeszwa… Jeśli dotyczą Cię te problemy – przeczytaj poniższe wskazówki i poznaj sposoby na niewygodne buty.

 

Co zrobić ze zbyt śliską podeszwą buta?

Niektóry buty nie posiadają odpowiedniej przyczepności, o czym niekiedy trudno jest się zorientować w sklepie. W takiej sytuacji gładka powierzchnia lub odrobina wilgoci mogą okazać się niemałą udręką. Wtedy będziesz potrzebowała papieru ściernego, którym możesz delikatnie zetrzeć podeszwę.

Zbyt wysoki obcas – czy jest na to rada?

Tylko go nie skracaj! Buty na wysokim obcasie są przyjacielem każdej kobiety, jednak bardzo niewdzięcznym. Taniec w takim obuwiu może okazać się wielkim wyzwaniem. Jeśli skleisz plastrem trzeci i czwarty palec (licząc od największego) – uda Ci się wytrzymać w wysokich szpilkach cały wieczór. Możesz również zainwestować w specjalne wkładki, które będą grubsze na śródstopiu, to właśnie na to miejsce pada największy nacisk. Niektóre gabinety medycyny estetycznej proponują również specjalny zabieg, podczas którego wstrzykują botoks w to miejsce, co powoduje zmniejszenie nacisku.

Co zrobić ze zbyt ciasnymi butami?

Jak szybko rozbić nowe buty? Najlepiej udać się do szewca, który zajmie się tym we właściwy sposób, bądź zakupić specjalne urządzenie do rozciągania obuwia. Dzięki temu masz gwarancję, że nie zniszczysz swojego nowego nabytku. Możesz również skorzystać z domowych sposób na tę dolegliwość.

Domowe sposoby na rozciągnięcie butów

Zmocz delikatnie obuwie i wypchaj je starymi gazetami pozostawiając w ten sposób na około 24 godziny. Gdy buty przeschną, zwilż je ponownie wodą. Jeśli ten sposób Ci nie odpowiada spróbuj kolejnego – woreczki napełnione wodą włóż do butów, a następnie całość umieść w zamrażarce. Dzięki temu woreczki zaczną rozciągać obuwie rozpychając je. W ten sam sposób możesz rozciągnąć buty w palcach. Wystarczy, że użyjesz woreczków odpowiedniej wielkości. Kolejną przydatną wskazówką może okazać się ta polegająca na założeniu wełnianych skarpet i ciasnych butów. Spokojnie, nie musisz w nich chodzić. Wystarczy, że mając je na stopach skierujesz na nie ciepły strumień powietrza z suszarki do włosów, dzięki temu będą podatniejsze na modelowanie. W sklepach obuwniczych można również zakupić specjalne spraye oraz pianki, które pomogą w rozciągnięciu butów i sprawią, że te będzie można rozciągnąć w łatwiejszy sposób korzystając z powyższych metod. Możesz również spróbować tradycyjnego rozciągania obuwia. Zakładając je i chodząc po domu.  Przed podrażnieniem ochroni Cię zakładanie skarpetek, bądź pudrowanie stóp talkiem.

Jak rozciągnąć buty z tworzywa sztucznego?

Nie należy to do prostych czynności. Możesz nasączyć kawałek materiału alkoholem i posmarować nim buty od wewnątrz, po czym wypełnić je gazetami, tak samo jak w poprzedniej metodzie. Różni się ona jedynie tym, że w tym przypadku używamy alkoholu zamiast wody. Przydatny może okazać się również krem nawilżający. Posmaruj nim wnętrze butów, ubierz grubą skarpetę i udaj się na spacer po swoim mieszkaniu.

Co zrobić ze skrzypiącymi butami?

Jeśli wszyscy w okolicy słyszą, że nadchodzisz, to znak, że Twoje buty wydają niepożądane dźwięki. Zazwyczaj przyczyną jest obcieranie się wkładki i wnętrza podeszwy. W takiej sytuacji wystarczy, że użyjesz zasypki dla niemowląt wsypując cienką warstwę między wkładkę a podeszwę.

Niewygodne japonki

Japonki są bardzo praktycznym typem obuwia, które sprawdza się świetnie letnią porą. Jednak często mamy z nimi pewien problem… Plastik, który wpija się między palce! Jest na to sposób i to całkiem prosty. Wystarczy to łączenie owinąć miękkim materiałem i gotowe.

Pęcherze na stopach

Jeśli obawiasz się, że nowe buty zagwarantują Ci pęcherze – kup sobie dezodorant w sztyfcie. Posmaruj produktem najbardziej narażone na podrażnienia miejsca na stopie oraz w bucie. Dzięki temu powierzchnia będzie gładka, więc pęcherze nie powinny powstać. Jeśli pęcherze już powstały nie musisz przyklejać na nie plastra. Przyklej go od wewnętrznej strony butów. Dzięki temu nie będzie ich widać i nie będziesz musiała ich wymieniać co kilka godzin.