chusta do noszenia dziecka
Akcesoria Dziecko

Noszenie dzieci w już nikogo nie dziwi! Chusta na całe zło

Share On Facebook

Na płacz, na kolkę i by uwolnić ręce! Chustonoszenie zyskuje coraz więcej zwolenników. I nic dziwnego – pomaga ukoić smutki, utulić do snu i zapewnić dziecku maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Podpowiadamy w czym nosić, by było jak najbardziej komfortowo.

Chusta tkana wiązana

To najpopularniejszy rodzaj chust. Do wyboru są chusty o różnych wzorach, włóknach, długościach i gramaturach. Do najczęściej używanych należą te bawełniane, o splocie skośno-krzyżowym. Można je wiązać zarówno na brzuchu jak i na plecach i nosić w nich zarówno niemowlęta jak i kilkulatki! Ich wiązanie wymaga jednak treningu i wprawy. Początkującym polecamy te w szerokie pasy! Taki wzór ułatwia właściwe dociągnięcie chusty. Co ciekawe, im bardziej „znoszona” chusta tym lepiej. Jest bardziej miękka i łatwiej się dociąga.

Fot. Jozef Polc/123RF

Chusta elastyczna

Dobra na sam początek, do noszenia noworodków.

Chusta kółkowa

Swoją nazwę zawdzięcza dwóm kółkom, przez które przeciągamy końce chusty. Zdecydowanie szybsza w zakładaniu niż chusta tkana wiązana. Do noszenia dziecka, które już samo siedzi.

Fot. Aleksandar Jovkovic/123RF

Chusta typu pouch (kieszonka)

Wygląda jak zszyty z jednej strony kawałek materiału, w którym umieszcza się dziecko. Kieszonka posiada najczęściej wzmocnienie u dołu; do noszenia dziecka już siedzącego, na biodrze, zdecydowanie najszybciej się ją zakłada.

Fot. Viktor Gladkov/123RF

Nosidło typu Mei Tai

Do noszenia dzieci już siedzących, zarówno na plecach jak i na brzuchu. Rodzaj ergonomicznego nosidła wiązanego przy pomocy długich pasków.

Nosidło ergonomiczne

Nosidło do noszenia dzieci, które już same siedzą. Co ważne, w odróżnieniu od często spotykanych „wisiadeł” (które z nosidłami nie mają nic wspólnego!), w nosidłach ergonomicznych twarz dziecka zwrócona jest zawsze w stronę rodzica, nigdy w stronę świata, a bioderka i kolana rozstawione szeroko. Dzięki temu mamy pewność, że kręgosłup naszego dziecka w nosidle ergonomicznym nie ucierpi!

Fot. Jozef Polc/123RF

Koniecznie dajcie znać o Waszych doświadczeniach z chustonoszeniem! Który rodzaj chusty sprawdził się u Was najlepiej? Czekamy na komentarze.

 

Zdjęcie główne: © Jozef Polc/123RF