ciążowe mdłości
Ciąża i poród Dziecko

Ciążowe mdłości: po ulgę idź do…warzywniaka!

Share On Facebook

Ciążowe i – wbrew powszechnej opinii, nie tylko poranne – nudności, mogą skutecznie uprzykrzyć pierwsze miesiące oczekiwania na dziecko. I choć ciążowe mdłości nie dotyczą wszystkich przyszłych mam, warto wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić, gdy już się pojawią. Sprzymierzeńcem w walce z dolegliwościami niech będzie… imbir!

Ciążowe mdłości? Biegnij do warzywniaka. Imbir przyniesie ulgę!

Dolegliwości pojawiają się u wielu przyszłych mam i są najczęściej wynikiem hormonalnej burzy, która ma miejsce w organizmie ciężarnej kobiety w pierwszym trymestrze ciąży. Zazwyczaj pojawiają się około siódmego tygodnia ciąży i ustają wraz z końcem pierwszego trymestru. Niekiedy bywają naprawdę uciążliwe i z tych stereotypowych, porannych, przeciągają się nawet na cały dzień!

Fot. Pop Nukoonrat/123RF

Przed porannymi nudnościami warto uchronić się już poprzedniego dnia wieczorem. Przed pójściem spać warto przygotować sobie imbirowy napój, by mieć go pod ręką po przebudzeniu. Obrany ze skórki niewielki kawałek korzenia imbiru (lub odrobinę takiego w proszku) wrzucamy do szklanki i zalewamy ciepłą wodą, dodajemy kilka plasterków cytryny lub limonki. Napój pijemy małymi łyczkami jeszcze zanim wstaniemy z łóżka. Jeśli przeszkadza Ci jego smak, do napoju możesz dodać odrobinkę miodu (ale nie za dużo – słodycz miodu może nasilić przykre dolegliwości).

Co ciekawe, imbir może być też pomocny przy dolegliwościach związanych z chorobą lokomocyjną a także przy przeziębieniach! Ma działanie rozgrzewające.

 

Zdjęcie główne: © Natallia Klapushyna/123RF