sukulenty, zamiokulkas
Dom Porady

Sukulenty, zamiokulkas… Zieleń dla leniwych

Share On Facebook

Dodają wnętrzu przytulności i wprowadzają więcej „życia” do surowych przestrzeni. Ocieplają chłodny wystrój salonów czy sypialni. Kwiaty doniczkowe, bo o nich mowa, nadają pomieszczeniom w domu charakteru. Zdobią, ale i wymagają opieki. Wybraliśmy te, które poradzą sobie nawet w trudnych warunkach. Sukulenty, zamiokulkas – oto nasze typy!

Rozwiązanie dla początkujących

Jest jednak dobra wiadomość dla tych, którzy marzą o zieleni we własnym domu, ale są na bakier z regularnym podlewaniem! Są kwiaty które o wodę będą się dopominać szczególnie rzadko.

Sukulenty

To jedno z możliwych i modnych ostatnio rozwiązań. Sukulenty , z natury przyzwyczajone do suszy, magazynują sobie wodę w liściach i łodygach, a zatem nie potrzebują częstego podlewania. W dodatku ich oryginalne kształty cieszą oko, a same rośliny mogą stanowić niczego sobie kolekcję!

Fot. Nopparat Jaikla/123RF

Zamiokulkas

To również roślina, którą do swojego domu zaprosić mogą ci nieco bardziej zapominalscy. O podlewaniu jej warto pamiętać mniej więcej raz na tydzień (ale potrafi przetrwać także dłuższe odstępy czasu!). Ozdobą są piękne, błyszczące zielone liście. Zamiokulkas dość bujnie się rozrasta. Warto zapewnić mu do tego przestrzeń i w razie potrzeby przesadzić do większej doniczki.

Powiedzcie, jak Wy radzicie sobie z pielęgnacją kwiatów w domu? Pamiętacie o podlewaniu, czy raczej różnie z tym bywa? Dajcie znać, które rośliny jeszcze poleciłybyście zapominalskim?

 

Zdjęcie główne: © Daria Minaeva/123RF