jakie zdrowe przekąski
Dieta Konkursy i Testy Mężczyzna Testy

Zwalcz głoda zdrowymi przekąskami. Zdrowe przekąski, przegląd [TEST]

Share On Facebook

Bez cukru, z większą ilością cennych składników, szybko zaspokajające głód. Oto nasz przegląd najciekawszych, łatwo dostępnych zdrowych przekąsek.

Często przyłapujemy się sami na przegryzaniu niezdrowych przekąsek, gdy nagle usłyszymy marsza naszych kiszek. To normalne, nie należy lekceważyć uczucia głodu. W końcu nasz organizm w ten sposób sygnalizuje nam, że potrzebuje energii do dalszego funkcjonowania. Kiedy nie masz jednak pod ręką zdrowej przekąski, możesz sięgnąć po wodę – to sposób na zaspokojenie fałszywego głodu. Mimo to, nie jest to metoda na dłuższą metę.

Jak zdrowo podjadać między posiłkami?

Ustalając codzienne menu, trzeba mieć na uwadze, aby dostarczać organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Nie może w naszym pożywieniu zabraknąć zdrowych kalorii, mikroelementów, witamin, czy błonnika. Sam pokarm nie może być jedynie wypełniaczem żołądka. Myśląc o zdrowym odżywianiu i zdrowym trybie życia trzeba dostarczać organizmowi pełnowartościowych pokarmów. Tak samo jest z przekąszaniem między posiłkami. Muszą to być odżywcze produkty.

Jeśli jesz śniadanie, obiad i kolację i lubisz podjadać między głównymi posiłkami, musisz wiedzieć co wybrać. Chipsy, paluszki, ciasteczka, cukierki? Zbyt duża ilość soli i cukru może zaszkodzić nie tylko Twojej wątrobie czy skórze, ale również pamięci i odporności. Przyjmuje się, że najlepiej jeść do 5 posiłków dziennie, co 3 godziny każdy posiłek. Zdrowie przekąski pozwolą nadrobić często szybkie i marne śniadanie czy brak kolacji.

zdrowe przekąski

Co warto jeść między posiłkami?

Przede wszystkim, miej zawsze przy sobie jakiś owoc. To skupisko zdrowych cukrów i witamin oraz najprostszy sposób na zaspokojenie pierwszego głodu. Ostatnio jednak na rynku pojawiło się sporo przykładów batoników, szybkich przekąsek, ziaren, którymi możemy zaspokoić poczucie niedosytu. Czy taki batonik jest rozwiązaniem?

Dobra Kaloria to seria batoników z większą ilością błonnika pokarmowego. Można je dostać w Rossmannie, Lidlu i oczywiście poprzez sklep online. To 100% natury, nie doświadczysz w nich cukru i sztucznych słodzików. W środku batona czekają na Ciebie spore ilości owoców i orzechów. Masa jest gęsta i zwarta. Zjedzenie jednego takiego batona pozwoli Ci zaspokoić głód nawet na 2-3 godzin!

Kolejny produkt, chyba mój ulubiony, to Fig Bar, czyli baton stworzony na bazie naturalnych, ekologicznych składników, w tym wypadku fig z dodatkiem innych owoców (malina, jagody). Idealnie sprawdzają się w podróży. Dają dużo energii i zaspakajają głód do 2 godzin. Jeśli jesteś aktywny, lubisz kajaki, jazdę na rowerze, trekking górski zapomnij o czekoladzie. Fig Bar to moje odkrycie i z pewnością jest rozwiązaniem na spadek energii. Co ważne nie odczułem po nim wzdęć czy uczucia kwasowości (czasami zbyt duża ilość błonnika wzmaga produkcję kwasów żołądkowych). Jak piszą na opakowaniu – „Chcemy Ci dać naturalne, koszerne, bez cholesterolowe paliwo, którego potrzebujesz, aby wzmocnić siłę Twoich wielkich życiowych podróży”. Mnie tym kupili 😉

Bakalland również może poszczycić się ciekawym, zdrowym produktem bez cukru. Baton „Ba!” to ciekawe zestawienie zbóż i owoców. Mamy więc tu (w zależności od smaków) pełnowartościowe zboża, ziarna czy nasiona np. amarantusa – o amarantusie jeszcze sobie opowiemy w innym teście. Batony z serii „Ba!” zawierają naturalnie występujące cukry czy błonnik z korzenia cykorii. Zdrowo i smacznie.

zdrowe przekąski

Biała morwa i ciecierzyca. Przekąski inne niż wszystkie?

W moje ręce wpadł również baton, na pierwszy rzut oka mały, mizerny. Jak się czymś takim najeść? Pamirian Mulberry, to naturalny produkt pochodzący z Tadżykistanu, w 100% z morwy białej i oczywiście bez cukru. Można go zdobyć online. Z początku czuć trociny w ustach, by po chwili poczuć słodkość. Czy rzeczywiście nie ma w nim cukru? Słodki jak cholera… Wierzę jednak, że te suszone owoce morwy białej mają w sobie zdrowy cukier, dodając energii na godzinkę lub dwie i na jakiś czas pozwolą zapomnieć o uczuciu głodu.

zdrowe przekąski od czego zacząć

Jeśli jednak spożycie małego batonika z morwy nie wystarczy, warto sięgnąć po szybką przekąskę na bazie prażonych ziaren i pestek. Dla mnie hitem jest prażona ciecierzyca, którą poza podjadaniem przy biurku jak orzeszki, można wykorzystać np. jako dodatek do musli, sałatek czy jogurtu, a nawet jako posypka do zup typu krem – polecam do pomidorowej!

zdrowe przekąski co wybrać?

Zdrowe przekąski są dostępne w sklepach online i niektórych marketach lub drogeriach. Warto podjadać zdrowo i bez cukru. Mam nadzieję, że powyższe zestawienie zdrowych przekąsek przypadnie Wam do gustu lub pomoże urozmaicić Wasz codzienny jadłospis. Smacznego!