Kobieta Make up TOP

Zakupowe szaleństwo

Share On Facebook

Black Friday dotarł do nas zza oceanu. Ostatni piątek listopada to czas na wielkie wyprzedaże. Na horex.pl już trwa kosmetyczne szaleństwo.

Megapromocje, na które czekamy cały rok. Black Friday rozpoczyna okres sprzedażowy przed Bożym Narodzeniem. Warto skorzystać, bo niektóre produkty możemy kupić nawet o 50 procent taniej…

black friday

Skąd wziął się Czarny Piątek?

Jest kilka wersji tłumaczących, skąd pochodzi tradycja Czarnego Piątku. Jedna z nich związana jest z ustanowionym przez Abrahama Lincolna w II poł. XIX w. Święta Dziękczynienia. W tym dniu spotykają się całe rodziny i podczas uroczystej kolacji, dziękują za wszelkie dobrodziejstwa, które ich spotkały. Dzień po tym dniu, czyli w ostatni piątek listopada rozpoczynał się okres świątecznych zakupów.

Inni historycy z kolei tłumaczą, że Black Friday wziął się od dnia, w którym handlarze zaczęli używać czarnego atramentu do zapisywania zysków.

Jeszcze inni upatrują początków Czarnego Piątku w wydarzeniach z lat 60. XX w., kiedy podczas wyprzedaży w Filadelfii doszło do szeregu incydentów, związanych z zatłoczonymi sklepami i ulicami. Konieczna była wówczas interwencja policji.

Szalone przeceny

Kilka lat temu tradycja Czarnego Piątku dotarła także do Polski. Wielu handlowców zauważyło, że to właśnie w ostatni piątek listopada, klienci zaczynają kupować świąteczne prezenty.

Promocje z okazji Czarnego Piątku będą odbywać się w wielu sklepach. Warto zajrzeć np. do H&M, gdzie dostaniemy rzeczy nawet o 50 proc. tańsze.

W Top Secret również odbywać będą się przeceny, do 50% na wybrane produkty. Głównie są to kurtki, płaszcze i swetry.

Promocje nie ominą także popularnego supermarketu Tesco. Na ich stronie widnieje zegar, który odlicza czas do rozpoczęcia akcji. O szczegółach promocji dowiemy się dopiero w piątek, 24 listopada. W Internecie krążą plotki, że o połowę przecenione zostaną proszki do prania i perfumy.

black friday

Kosmetyczna szaleństwo horex.pl

Nie musisz czekać do piątku, promocja ruszyła już w internetowym sklepie kosmetycznym horex.pl. Cały asortyment został przeceniony o 25 procent! Jest w czym wybierać. Kosmetyki azjatyckie, naturalne, bogata oferta produktów do makijażu, kosmetyki dla dzieci i kobiet w ciąży! Aby uzsyakć rabat, wystarczy wpisać w koszyk zakupowy kod: BLACKHOREX.

BLAC FRIDAY HOREX

WEJDŹ DO SKLEPU I WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE!

Przeczytaj również: Wyjedź z Evree do USA.