Fitness Kobieta TOP

Nurkowanie według Małgorzaty Rozenek-Majdan

Share On Facebook

Ten sport jest bardzo przyjemny i z pewnością zapewnia spektakularne widoki. Odpręża i dodaje odwagi. Dla Małgorzaty Rozenek-Majdan to była ogromna przygoda. A mowa o… nurkowaniu!

Małgorzata Rozenek-Majdan jest wraz ze swoim mężem na wakacjach, gdzie korzysta nie tylko z kąpieli słonecznych, ale też wodnych. Wczoraj wrzuciła na swojego Instagrama zdjęcie, na którym bardzo wyraźnie widać butle tlenowe w tle oraz płetwy!

#to #była #ogromna #przygoda #underthesea #underwater #diving 🌊🐟🐠🦐🦀🐙🐬🐊🐋

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Napisała, że nurkowanie było ogromną przygodą. Wcale się temu nie dziwimy, w końcu ten sport może dać niesamowicie dużo satysfakcji. A jakie czerpiemy z niego korzyści?

  • Całe ciało odpręża się podczas nurkowania. A taki stan nieważkości zapewnia odstresowanie po dniach pełnych napięcia. Dodatkowo piękne widoki w postaci różnokolorowych rybek i te niespotykane nigdzie indziej dźwięki zabiorą nas do innego świata i pozwolą całkowicie zapomnieć o zmartwieniach.
  • A ile trzeba mieć odwagi, aby przez dłuższy czas być odłączonym od świata zewnętrznego i nieograniczonej ilości tlenu… Ta nieco przerażająca wizja z czasem może dawać wiele radości, ale najpierw trzeba się przemóc i zdobyć na odwagę. To bez wątpienia coś dla miłośników adrenaliny.
  • Zdarza Ci się stracić dech w piersiach? Dzięki nurkowaniu zapomnisz o tej dolegliwości. Przed przystąpieniem do zejścia w głębiny każdy powinien nauczyć się specjalnej techniki oddychania, dzięki której wykorzystuje się tlen bardziej efektywnie. Wzmocnienie płuc gwarantowane!
  • Wzmocnienie mięśni i zrzucenie zbędnej ilości kilogramów bez obciążania stawów? Nurkowanie to połączenie ćwiczeń krążeniowym i treningu siłowego, dlatego dzięki niemu możemy zapomnieć o nadmiarze tłuszczyku.

Tyle pozytywów bez dwóch zdań zachęca do ubrania płetw. Jednak co jeśli nie stać nas na drogie wczasy zagraniczne? W Polsce również można nurkować! W naszym kraju jest sporo miejsc wartych uwagi. Szczególnie godne polecenia jest najgłębsze jezioro w Polsce – Hańcza, które charakteryzuje się czystą i bardzo zimną wodą. Roślinność może i nas nie zachwyci, jednak dno i brzegi pokryte dużymi głazami narzutowymi oraz wielorakość ryb spodoba się niejednemu nurkowi.

Zdjęcie główne: Instagram m_rozenek; data publikacji: 18 czerwca 2017.