Dieta Hot News Mężczyzna Suplementy

Jesteś Alfa? Bierz omega!

Share On Facebook

Czasy, kiedy nienasycone kwasy tłuszczowe były zarezerwowane wyłącznie dla ciężarnych kobiet przeminęły. Zaleca się je również mężczyznom, którzy chcą zachować dobrą kondycję fizyczną i seksualną.

Chłop na schwał

Samce Alfa w przyrodzie są dominujące, porywcze i zawsze stawiają na swoim. Jeśli uważasz, że posiadasz te cechy i jesteś bardzo pewny siebie, postaw również na dobre odżywianie i suplementację. Jest to szczególnie ważne u mężczyzn, prowadzących aktywny tryb życia i wykorzystujących często siłę swoich mięśni.

Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 to złoto wśród składników odżywczych. Są niezbędnym materiałem do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nieprzypadkowo zaleca się je kobietom w ciąży, gdyż właśnie we wczesnych stanach życia płodu kwasy omega aktywnie wpływają na kształtowanie się i pracę mózgu, a także rozwój innych narządów małego dziecka.

Podstawowe produkty, które zawierają kwasy omega znajdują się w Twojej lodówce

Jesteś aktywny, dużo ćwiczysz? Samce Alfa nie boją się o swoje zdrowie, gdyż kwasy tłuszczowe są również odpowiedzią na ich odporność. Regularne spożywanie produktów bogatych w kwasy omega, jak: tłuste ryby (m.in.: łosoś, śledź, makrela), owoce morza, orzechy i migdały, masło czy produkty sojowe, mogą zapobiec chorobom układu krążenia, obniżają poziom złego cholesterolu, zwiększają poziom koncentracji a nawet chronią przed zapaleniem stawów.

kwasy omega produkty

Problemy z płodnością

Niedobór kwasów omega może być przyczyną zaburzenia płodności. DHA (kwas dokozaheksaenowy), zawarty w omega-3 jest istotnym składnikiem w procesie zapobiegania bezpłodności, dlatego mężczyznom starającym się o dziecko zaleca się również jego spożywanie. Często jednak nie jesteśmy w stanie dostarczyć zalecanej dawki kwasów tłuszczowych w ciągu dnia poprzez produkty spożywcze. Warto zastanowić się nad odpowiednią suplementacją tego składnika. Taki „wspomagacz” wyjdzie tylko na zdrowie naszym plemnikom.

kwasy omega suplement

Zwiększenie dawki kwasów tłuszczowych omega poprzez suplementację to również pewne ryzyko. Warto pamiętać, że każdy nadmiar, nawet kwasu omega-3, może być niebezpieczny dla naszego organizmu. Ułożenie zrównoważonego menu oraz odpowiednia suplementacja w konsultacji chociażby ze swoim lekarzem, dietetykiem lub trenerem może okazać się najlepszym rozwiązaniem.