Na ratunek atopowej skórze!
Kobieta Pięlegnacja TOP

Na ratunek atopowej skórze! Poznaj listę kosmetyków, które przyniosą ci ulgę

Share On Facebook

Dokuczliwe swędzenie, rany, zaczerwienia i podrażnienia to codzienność dla osób o atopowej skórze. Schorzenie jest nieuleczalne, ale można minimalizować jego objawy. My podpowiadamy jak.

Co piąta osoba na świecie cierpi na atopowe zapalenie skóry. Ta alergiczna choroba atakuje zwykle już w okresie niemowlęcym. Na to schorzenie nie ma lekarstwa, ale dzięki odpowiednim kosmetykom można minimalizować jego objawy. W przebiegu choroby występują okresy wyciszenia, kiedy skóra wraca do normalności i fazy zaostrzenia, gdy objawy znacznie się nasilają.

Na ratunek atopowej skórze!

Przyczyny

Nie znamy jednoznacznej przyczyny zachorowań na atopowe zapalenie skóry. Pojawiają się jedynie pewne hipotezy. Niektórzy naukowcy, uważają, że atopowa skóra jest dziedziczna z pokolenia na pokolenie. Inni z kolei, że to kwestia nadmiernej higieny, zanieczyszczanego powietrza albo złej diety.

Objawy

Osoby o atopowej skórze cierpią na dokuczliwy świąd twarzy jak i czasem całego ciała. Ich skóra jest bardzo sucha, skłonna do podrażnień, pojawiają się na niej czerwone plamy, przypominające liszaj. W fazie ostrej chorzy zmagają się z ropnymi ranami, grudkami, bolesnymi strupami.

Na ratunek atopowej skórze!

Leczenie

Atopowe zapalenie skóry powinno być zawsze zdiagnozowane przez dermatologa. Lekarz w szczególnych sytuacjach może zalecić zażywanie leków. W większości przypadków wystarczy jednak stosowanie odpowiednich kosmetyków. Chorzy muszą także prać ubrania w naturalnym proszku.

Kosmetyki dla skóry atopowej

Produkty przeznaczone dla skóry atopowej powinny być hypoalergiczny, silnie nawilżające, kojące i łagodzące podrażnienia. To niezwykle ważne. Źle dobrane kosmetyki mogą jedynie zaostrzyć objawy AZS.

Oto nasze typy:

Na ratunek atopowej skórze!

Regenerujący krem ochronny Floslek Pharma. Formuła kremu oparta jest na emolientach, czyli składnikach posiadających właściwości zmiękczające, kojące i odbudowujące.
Cena około 31 zł.

Na ratunek atopowej skórze!
Natłuszczająca emulsja do ciała Ziaja. Emulsja regeneruje naturalną barierę hydrolipidową naskórka. Cena około 13 zł.

Na ratunek atopowej skórze!

Hipoalergiczny żel pod prysznic do skóry wrażliwe Biały Jeleń. Przebadany w kierunku atopii. Cena około 10 zł.

Na ratunek atopowej skórze!

Regenerujący krem do rąk Dermedic Emolient Linum. Łagodzi mikrourazy naskórka. Cena około 12 zł.

Na ratunek atopowej skórze!

Kojący balsam emolientowy Bioderma. Wzbogacony o działanie przeciwświądowe. Cena około 30 zł.

Przeczytaj również: Dlaczego warto zmywać makijaż olejami?