Kobieta Pięlegnacja

W ciąży u kosmetyczki? Tak czy nie? Podajemy listę bezpiecznych zabiegów pielęgnacyjnych

Share On Facebook

 

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się, czy nadal będziesz mogła korzystać z ulubionych zabiegów kosmetycznych? My rozwiejemy Twoje wątpliwości. Przygotowaliśmy listę bezpiecznych zabiegów pielęgnacyjnych.

Ciąża to wyjątkowy czas. Ciało przyszłej mamy przechodzi istną rewolucję. Szalejące hormony sprawiają, że jedna kobieta piękniej i nabiera blasku a inna wręcz przeciwnie. Zmaga się z trądzikiem, rozstępami, cellulitem…W obawie o zdrowie dziecka omija gabinety kosmetyczne. Niepotrzebnie! Przyjrzeliśmy się, które zabiegi są całkowicie bezpieczne w ciąży, a których zdecydowanie lepiej unikać.

 

Bezpieczne zabiegi kosmetyczne w ciąży:

  • Farbowanie włosów – mamy obawiają się tego zabiegu, ze względu na częstą obecność amoniaku w farbach. Składnik ten nie przenika jednak przez skórę. Na rynku funkcjonuje także dużo produktów koloryzujących, nie zawierających amoniak.
  • Relaksujące masaże – nic nie przynosi takiej ulgi opuchniętym nogom jak odpowiednio przeprowadzony masaż. Odpręża, regeneruje i wzmacnia skórę. Może okazać się również antidotum na rozstępy i cellulit. Pamiętaj! Przed zabiegiem poinformuj masażystę o swoim stanie.
  • Pedicure i manicure. Pamiętaj! Do porodu musisz zmyć lakier. Czysta płytka jest potrzebna do oceny stanu rodzącej.
  • Delikatne zabiegi pielęgnacyjne, oczyszczające i odżywcze twarzy oraz ciała – warto wybierać do nich kosmetyki na bazie ziół. Czytaj dokładnie etykiety. Unikaj preparatów, które zawierają: witaminę A i jej pochodne, kofeinę, fluor, tetracyklinę, kwasy owocowe, kwas salicylowy.
  • Henna brwi i rzęs.Ważne! Wybierz odpowiedni salon kosmetyczny, upewnij się, że przestrzegane są tam zasady higieny, a personel jest dobrze wyszkolony.

 

Zabronione zabiegi kosmetyczne w ciąży:

  • Solarium, sauna, jakuzzi – połączenie hormonów i promieni UV może spowodować pojawieniem się plam pigmentacyjnych. Wysokie temperatury są niewskazane w ciąży.
  • Zabiegi wyszczuplające i antycellulitowe – mogą powodować podwyższenie ciśnienia, co jest bardzo niebezpieczne zarówno dla ciężarnej jak i jej dziecka.
  • Makijaż permanentny i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – używane podczas zabiegu znieczulenie może przeniknąć do organizmy, co stanowi zagrożenie dla płodu. Dodatkowo barwniki używane do makijażu mogą wywołać reakcję alergiczną.
  • Zabiegi z prądem, laserowe, wosk – są to bolesne zabiegi, po których istnieje ryzyko wystąpienia powikłań.