resibo główna
Kobieta Pięlegnacja TOP

Ewelina Kwit-Betlej: Szczególne miejsce w moim sercu zajmuje olejek do demakijażu – kosmetyk, od którego wszystko się zaczęło…

Share On Facebook

Resibo to marka stworzona z pasji i potrzeby… Jej założycielka Ewelina Kwit-Betlej długo szukała kosmetyku, który spełni jej oczekiwania. Nie poddawała się. Dziś razem ze swoim zgranym teamem tworzy naturalne produkty idealne dla każdego, bez względu na wiek i rodzaj skóry.

Nam opowiedziała o tym, skąd czerpie inspiracje, czym kieruje się w dobrze współpracowników, jaki jej ulubiony kosmetyk i jaki ma plan na rozwój marki.

resibo 2

1. „Resibo to moja odpowiedź na… moje własne potrzeby” – napisałaś. Jakie to są potrzeby? Jakie cechy powinny mieć idealne kosmetyki dla Ciebie?

Szukam kosmetyków, które są jednocześnie zdrowe i skuteczne, czyli nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, jak na przykład parabeny, alkohole pochodzenia syntetycznego czy silikony. Przez wiele lat, mając problemy z cerą, nie mogłam znaleźć na polskim rynku produktów, które pomagając na jedno nie niszczyłyby jednocześnie drugiego – na przykład kosmetyki do cery trądzikowej z alkoholem syntetycznym, który wysuszał skórę (!). Nie dawałam jednak za wygraną i tak zainteresowałam się azjatycką metodą oczyszczania skóry olejami. Postanowiłam sama stworzyć taki produkt, mieszając oleje. Dzięki pomocy znajomej chemiczki dopracowałam recepturę i tak powstał pierwszy kosmetyk Resibo – olejek do demakijażu, który był jednocześnie moim kosmetycznym odkryciem życia. Dziś to nasz bestseller.

2. Jak wygląda praca nad tworzeniem produktów? Skąd czerpiesz inspiracje?

Cały czas jestem na bieżąco z nowinkami w kosmetyce naturalnej. Inspiracji szukam wszędzie, ale najczęściej u klientek i przyjaciółek, które opowiadają o swoich potrzebach. Staram się tak tworzyć produkty, aby jednocześnie odpowiadały na te potrzeby i były uniwersalne. Kosmetyki Resibo może stosować każdy, bez względu na płeć, wiek czy rodzaj skóry. Skóra zawsze ma te same najważniejsze potrzeby – dokładne oczyszczenie, dogłębne odżywienie i dobre nawilżenie. Jeśli do tego stosujemy zdrowe kosmetyki naturalne, to efekty potrafią być naprawdę spektakularne.

3. W Resibo tworzycie kobiecy team. Na stronie marki możemy podziwiać Wasze piękne, radosne zdjęcia na łonie natury. Długo zajęło Ci znalezienie ludzi, którzy podzielą Twoją pasję?

Nasz team nie jest taki do końca kobiecy. Jest w Resibo kilku panów, w tym mój mąż, z którym wspólnie stworzyliśmy markę. Co do naszego teamu – myślę, że atmosfera, jaką udaje nam się wspólnie tworzyć, przyciąga kolejne osoby z pasją, które chcą jednocześnie rozwijać naszą markę i swoje własne umiejętności. Czy długo szukałam tych ludzi? I tak, i nie. Mam sporo szczęścia, bo oboje z mężem mamy wspaniałe rodziny, które od początku nas wspierają, ale też część z nich pracuje z nami. Teraz, kiedy firma się rozrasta, procesy rekrutacyjne trwają już trochę dłużej, bo mając tak zgrany, zmotywowany i oddany zespół, staramy się, aby każda nowa osoba, oprócz tego, że będzie fachowcem w swojej dziedzinie, jednocześnie do nas „pasowała”.

resibo 3

4. W Waszej ofercie możemy znaleźć kosmetyki od kremów i toników do twarzy po specjalistyczny balsam wyszczuplający. Masz swój ulubiony kosmetyk?

Wszystkie! 🙂 Ale zawsze szczególne miejsce w moim sercu będzie zajmował właśnie olejek do demakijażu – kosmetyk, od którego wszystko się zaczęło.

5. Kosmetyki Resibo zamknięte są w przepięknych opakowaniach. Wasze kartonowe tuby mogą służyć również jak dekoracja wnętrz. Myślałaś, żeby pójść w tym kierunku? Jaki masz plan na rozwój marki?

Co ciekawe, także nasze stoiska na różnych międzynarodowych targach, na które jeździmy, są często uznawane za stoiska z artykułami do dekoracji wnętrz! Mnie to cieszy, bo promujemy ekologiczne zachowania, w tym recykling opakowań, zachęcając do ich powtórnego wykorzystania, ozdabiania i kreatywnej zabawy. Oczywiście, nadal będziemy tworzyć piękne, atrakcyjne opakowania, ale trzeba pamiętać, że Resibo to przede wszystkim producent kosmetyków i to jest główny kierunek naszych działań – rozwój kosmetyki naturalnej w Polsce. A jak rozwój, to wdrożenia nowych kosmetyków, eksport i dalsza ekspansja na rynku polskim.

Kosmetyki Resibo znajdziecie w korzystnych cenach w internetowej drogerii horex.pl.

Przeczytaj również: Miodowa maseczka od Holika Holika działa cuda!

Dorota Lipnicka
dziennikarka, specjalnie dla Was szukam inspiracji w świecie Beauty, testuję kosmetyki i zawsze jestem na czasie z nowościami