torebki
Hot News Kobieta

Ograniczenie zakupowego szaleństwa w niedziele

Share On Facebook

Od marca 2018 roku wejdą w życie zmiany, które zrewolucjonizują sposób, w jaki wielu Polaków spędza niedziele – znaczna część z nich zostanie objęta zakazem handlu. Sprawdźcie, w które niedziele będziecie mogli zrobić zakupy w 2018 roku!

Faktem jest, że znaczna część Polaków lubi niedzielne zakupy i robi je często. Jest to standardowy sposób, w jaki spędzają oni czas w dni wolne od pracy. Do tej pory prowadziło to do dużego zysku przedsiębiorców. Wprowadzane zmiany pociągną za sobą zmiany dla wszystkich – klientów, przedsiębiorców, pracowników. Co może wydarzyć się, kiedy społeczeństwo nie będzie mogło oddawać się w te dni zakupowemu szaleństwu?

Jedną z możliwości jest, że niedzielny handel przeniesie się do sieci. Internet to miejsce, gdzie zakupy będzie można robić zawsze, o dowolnie wybranej porze. Wchodząca w życie ustawa będzie zatem mogła sprzyjać jeszcze większemu rozkwitowi handlu w sklepach internetowych.

Generalnie, nie objęte zakazem będą dwie niedziele w miesiącu – pierwsza i ostatnia. Oczywiście należy wziąć poprawkę, że poszczególne niedziele wypadają w dni wolne od pracy, jak chociażby 1 kwietnia (Wielkanoc) – wtedy one również nie będą handlowe. Ustawa pozwoli jednak na handel w dwie dodatkowe niedziele grudnia – 16 i 23, oraz w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc, a więc 25 marca.

Warto wiedzieć, że od zakazu handlu w niedziele, obowiązywać będą także wyjątki – zakupy będzie można robić m.in. w autobusach, na dworcach, w aptekach, na stacjach paliw czy w piekarniach i cukierniach (jeżeli ta działalność jest dominująca).

Dla osób lubiących robić zakupy w niedziele prognozy na przyszłe lata są jeszcze smutniejsze: w roku 2019 handel ma być dozwolony już tylko w jedną niedzielę w miesiącu, a w 2020 zakaz obejmie już wszystkie niedziele.

Źródło: tabela niedziel objętych i nie objętych zakazem handlu opracowana na podstawie informacji z : www.strefabiznesu.pl (art. Jana Oworuszko z dn. 30.01.2018) oraz www.superbiz.se.pl (art. AMB z dn. 30.01.2018).

 herbal care makeup revolution bell bell2

Przeczytaj także: HYDRA CARE od Bielendy z kokosem i aloesem – skuteczna pielęgnacja