Gadżety Mężczyzna

Portfel Woolet, będzie szczekał gdy się oddalisz

Share On Facebook

Kawałek skóry z nowoczesną technologią. Woolet to inteligentny portfel, który powiadomi Cię kiedy znajdzie się poza zasięgiem.

W świecie, w którym wszystkie obecnie produkty codziennego użytku stają się „smart”, nie zabrakło miejsca na coś, co z reguły nosimy zawsze przy sobie. Coś co w gruncie rzeczy nie jest zbyt doceniane, ale potrzebne. Portfel, to nic innego jak miniaturowa teczka z najważniejszymi dokumentami, kartami, wizytówkami, pieniędzmi czy zapiskami. Chcąc załatwić najważniejsze sprawy, nie wychodzimy bez niego z domu. A może się zdarzyć, że przez przypadek gdzieś go zgubimy, bądź co gorsza nieprzypadkowy przechodzień nas go pozbędzie. Inteligentny portfel powiadomi Cię, że coś jest nie tak a dzięki GPS z łatwością go namierzysz.

Portfel Woolet nafaszerowany elektroniką

Woolet to nowoczesny, ale w klasycznym tonie portfel, który jest nafaszerowany elektroniką. Czy jest jej dużo? Nie, to raptem około 1 mm urządzenie typu beacon z dedykowaną aplikacją mobilną. Posiada moduł Bluetooth 4.0 i działa zarówno na systemie iOS jak i Android. To właśnie dzięki tak małej elektronice, znajdującej się w środku, Woolet jest wyjątkowy.

portfel woolet
źródło: facebook.com/woolet.ua

Historia tego produktu sięga kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze, gdzie grupka Polaków postanowiła podzielić się swoim pomysłem i zebrać potrzebne fundusze na rozwój projektu i w efekcie jego produkcję i sprzedaż. Akcja zakończyła się sukcesem, choć z nie małymi problemami, a obecnie w ofercie marki dostępny jest produkt drugiej generacji (Woolet 2.0).

Głośny kawałek skóry

Woolet dzięki połączeniu ze smartfonem może powiadomić Cię, gdy znajdziesz się poza jego zasięgiem. Fabryczny dzwonek aplikacji zaszczeka w momencie, kiedy portfela nie będziesz miał przy sobie. Korzystając z GPS szybko i łatwo namierzysz swoją zgubę. Co ważne wbudowana elektronika portfela nie potrzebuje częstego ładowania. Gadżet ładowany jest na padach bezprzewodowych w technologii Qi. Technologia ta działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Dzięki temu można pobrać nawet 5 watów mocy bez kabla.

Nowoczesny portfel, poza ciekawymi smaczkami technologicznymi (może być zsynchronizowany z apple watch) prezentuje klasyczne wzornictwo. Posiada minimalistyczny design, który zawsze doceni męskie oko. W dodatku zrobiony jest z najwyższej jakości materiałów i ręcznie szyty. Portfel Woolet to nic innego jak dobry gadżet w dobrym stylu.

Zdjęcie główne: facebook.com/woolet.ua